Den dětí bude sice podle kalendáře až v pondělí, ale děti na Českokrumlovsku ho slaví prakticky už od pátka, kdy například Vojenský újezd Boletice spolu s hornoplánskou společností Vojenské lesy a statky pozvaly školáky na bohatý a poutavý program k rybníku Olšina. To si nenechaly ujít více než čtyři stovky žáků.

To vše díky dospělým, kteří na svátek malých ratolestí rozhodně nezapomněli a připravili pro ně řadu akcí, jednu lepší než druhou.
Například hned od rána v sobotu 30.5. vypukla atraktivní akce na střelnici v Domoradicích, kde policisté spolu s hasiči už tradičně připravili pro rodiny a potomky zaměstnanců těchto dvou složek celodenní Den dětí.

Na střelnici se sjelo obrovské množství návštěvníků, kteří mohli obdivovat ukázky práce policie, služebních kynologů, pořádkové jednotky, pochopitelně i ukázku zásahu hasičů při vyprošťování osoby z havarovaného auta či hašení hořícího objektu. Nechyběla ukázka výzbroje, výstroje a techniky.

„Letos sem máme pozvané také šermíře, přijeli dokonce rakouští policisté, ale i policisté třeba z Pelhřimova,“ říkala mluvčí českokrumlovské policie Michaela Hončíková. „Měli jsme tu mít i kovboje z Volarska, aby ukázal práci s koněm, lasem a pistolí, ale kvůli tomuhle špatnému deštivému počasí jsme ho dnes odvolali,“ dodala.

„Mně se nejvíc líbilo, jak hasiči hasili tu boudu,“ svěřil se šestiletý Matěj Mikeš z Českého Krumlova. „A jak dělali to auto,“ doplnil. „Mně jak hasili,“ přidal jeho kamarád pětiletý Filip Procházka. „A těším se až budou jezdit s modelama aut mezi kuželkama,“ podotkl Matěj. Jiné zase zaujala vystavená auta z rallye. „Dobrá jsou ta závodní auta. A ještě se těším na šerm. Chodím na tuhle akci každoročně,“ řekl dvanáctiletý Jiří Gabriška z Holubova. Policistou a hasičem být prý ale nechce, což se jeho tatínkovi hasiči nikterak nezamlouvá.

Děti s rodiči ale také čekala procházka vůkolním terénem při orientačním závodu s 18 stanovišti, kde na ně čekaly disciplíny od střelby po lanovku. A pak ukázka vodních, leteckých a automodelářů, posezení při poslechu country skupiny Patrola a další povyražení.

„Na akci se podílejí policisté ve svém volnu, kteří nyní nejsou ve službě,“ podotkla Michaela Hončíková.

Svou práci divákům ukázali policisté z celého regionu. Sportovně kulturní den společně připravily konkrétně Sportovní klub policie Český Krumlov, oddíly Degebudo, Hasičský záchranný sbor Český Krumlov, spolupracovaly oddíly policie z regionu, Celní správa, Armáda ČR i Městský úřad Český Krumlov.