Vtipálci, kteří už zhruba před rokem shodili tolik oblíbený menhir z Dívčího kamene, správě hradu pěkně zavařili.

Glosu Václava Votruba Děsná legrace, která rozhořčila několik lidí si můžete přečíst ZDE!

Návštěvníci chtějí ozdravný kamen zpátky, ale návrat se v poslední době zdá ještě těžší, než tomu bylo dříve. Konečně se totiž sešla parta, která ho chtěla vrátit na místo, kam patří. Jenomže přecenili své síly, s kamenem ani nehnuli.

„Snažili jsme se ze všech sil, ovšem neúspěšně,“ posteskla si kastelánka Zdeňka Tučková. Na pomoc si dokonce přivedli i koně.

Zvíře se snažilo táhnout ze všech sil, ale i pro něj byl menhir až moc velkou výzvou. „Prostě neměl šanci. Nebude to tak jednoduché, když ho nevytáhnul ani koníček,“ řekla Tučková.

I přes neúspěch a zklamání nehází Zdeňka Tučková flintu do žita. Jednou slíbila, že se kámen na zříceninu vrátí, tak si za tím půjde.

„Budeme se o to určitě snažit i nadále. Pokusy podnikáme, ale bohužel se prostě nedaří. Něco budeme muset vymyslet,“ řekla Tučková.

„Musím říct, že místo té pozitivní energie mě spíš zaplavila vlna lítosti, vzteku a beznaděje.“ Lenka Svobodová v diskuzi na www.divcikamen.cz

Absence menhiru na Dívčím kameni vyvolala mezi některými turisty zklamání až rozzlobení.

„Byl jsem z toho popravdě smutný, když jsem tam ten kamen nenašel,“ řekl českobudějovický turista Petr Kuchař.

Z kamene někteří citliví jedinci čerpají pozitivní energii. A o tu nyní podle nich momentálně Dívčí kámen přišel.

„To místo je nyní utlumené. Až se ale menhir vrátí, bude energie opět aktivována,“ ubezpečil odborník Jiří Píša z Českého Krumlova.

Otázkou však je, kdy se kámen na své místečko vrátí. Snaha by byla, ale vytoužené splnění cíle se zdá stále vzdálenější.