VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anketa Deníku: V hlasování zvítězil Aleš Mik

Český Krumlov - Čtenáři volili starostu bez ohledu na to, zda se vybrané osobnosti angažují v politice.

4.8.2010
SDÍLEJ:

Aleš Mik.Foto: Archiv

Anketa Deníku, v níž jste vy, naši čtenáři, volili budoucího starostu Českého Krumlova podle svých představ, určila již vítěze.

Jako kandidáty na příštího starostu, bez ohledu na to, zda dotyčný je či není činný v komunální politice, jste vybrali dvanáct adeptů.

Největším počtem hlasů, a sice 207, zvítězil Aleš Mik, vedoucí odboru kancelář ředitele Krajského úřadu Jihočeského kraje. Na druhém místě se 187 hlasy se umístil Dalibor Carda, ředitel Základní školy Za Nádražím a třetí místo patří asvokátce Evě Zajíčkové, která získala 137 hlasů.

Mezi další úspěšné kandidáty se řadí Lumír Luštický, vedoucí investičního oddělení Jihočeské univerzity se 108 hlasy, a Tomáš Zunt, předseda Občanského sdružení ICOS, se 74 hlasy.

Další pořadí:

17 hlasů Dana Kuchtová – zastupitelka, ředitelka Dětského domova v Praze 9 – Klánovicích
12 hlasů Luboš Jedlička – starosta Českého Krumlova
11 hlasů Miroslav Reitinger – ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu
8 hlasů Robin Schinko – zastupitel
7 hlasů Jan Vondrouš – radní, první porevoluční starosta, podnikatel
6 hlasů Josef Hermann – zastupitel, manažer Českokrumlovského rozvojového fondu
3 hlasy Jan Srnec – podnikatel

Připomínáme, že tato anketa se konala nezávisle na skutečných kandidátních listinách, jejichž pilování pro rychle se blížící komunální volby finišuje, neboť termín pro jejicjh odevzdání je stanoven na 10. srpna. Nicméně bude jistě zajímavé pak porovnat, jestli se shodnou s výsledky komunálních voleb.

Na to je ale ještě čas, takže nyní blíže představujeme pět nejúspěšnějších v anketě Deníku, kterým jsme položili stejné otázky.

1. Čekali jste od čtenářů nominaci na starostu?
2. Angažujete se v komunální politice nebo se do ní chystáte vstoupit?
3. Jaké vlastnosti by podle vás měl mít starosta města?
4. Co je podle vás největší problém Českého Krumlova?


Aleš Mik, 40 let, právník, v současné době vedoucí kanceláře ředitele krajského úřadu

Ve volném čase rád poslouchá hudbu, cestuje za architektonickými památkami nebo výstavami moderního výtvarného umění a rekreačně sportuje na kole nebo v českokrumlovské kuželně.

1. Vzhledem k tomu, že ještě před touto nominací jsem byl osloven, zda bych v komunálních volbách byl ochoten kandidovat, samotná účast v anketě mne již tolik nepřekvapila. Nominace i výsledného počtu hlasů si vážím, ovšem výsledky ankety v této době nechci přecenit.

2. Již patnáctým rokem pracuji pro orgány samosprávy na obecní nebo krajské úrovni, na základě těchto zkušenosti jsem byl požádán o účast na kandidátce a získal důvěru členů strany TOP 09. Pokud bude i v komunálních volbách úspěšná, znamenalo by to pro mne vstup do politiky.

3. Starosta by měl umět naslouchat občanům i svým kolegům v zastupitelstvu a mít odvahu prosazovat i nepopulární opatření. Starosta by měl svou funkci vykonávat nestranně, aby byl starostou i těch občanů města, kteří jeho kandidátku nevolili. Svým vystupováním by měl město důstojně reprezentovat. Vlastnosti starosty by se měly vhodně doplňovat s vlastnostmi dalších členů vedení radnice, aby spolu mohli účinně spolupracovat ve prospěch města.

4. V Českém Krumlově žiju rád a nemyslím si, že problémy života ve městě je třeba vtěsnat do kategorií jako největší nebo naopak nejmenší problém. Co postrádám, je průhlednost rozhodování a řešení jednotlivých problémů v rámci celkové strategie. Za nežádoucí považuji stav, kdy množství kvalifikovaných lidí z Českého Krumlova odchází hledat odpovídající uplatnění mimo město.

Dalibor Carda, 54 let, ředitel ZŠ Za Nádražím Český Krumlov

Učitelem je od roku 1981. Jeho největším koníčkem je sport. Aktivně hrál volejbal, lyžoval, má rád přírodu a turistiku. Vychovává mladé volejbalisty. Kromě toho působí jako záchranář Horské služby České republiky na Kramolíně a v Nové Peci.

1. Myslím, že se někdo doslechl, že se po čtyřech letech odpočinku chystám znovu kandidovat do mětského zastupitelstva.

2. Byl jsem již dvě volební období členem městského zastupitelstva. Čtyři roky jsem byl v radě města. Vždy jsem se snažil vložit do činnosti vše dobré, co umím a znám. V podzimních volbách budu kandidovat v pozici volebního lídra za ČSSD.

3. Klid, rozvahu, vstřícnost a trpělivost. Umět naslouchat, třídit informace a vybrat pro město vše, co bude sloužit k pohodě a klidu jeho obyvatel.

4. Co může být větší problém v době, kdy se omezuje financování téměř všech činností ve státě? Najít co nejvíce možností, jak získat peníze pro městský rozpočet. Najít jejich správné užití už takový problém není. Horší je stanovit priority.

Eva Zajíčková, 30 let, advokátka

1. Nevěděla jsem, že se tato anketa připravuje. Překvapilo mě, že mě někdo navrhl. V současné době věnuji převážnou část svého času našim dvěma dcerám, výkonu advokátní praxe a postgraduálnímu studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. O tom, že bych po podzimních volbách do obecních zastupitelstev vykonávala funkci starostky města Český Krumlov tedy v současné době neuvažuji.

2. Od roku 2005 jsem členkou ODS, dva roky jsem byla členkou místní rady ODS a toto čtyřleté volební období jsem členkou kontrolního výboru zastupitelstva Města Český Krumlov. V podzimních volbách do zastupitelstva města Český Krumlov budu kandidovat za ODS na pozici číslo 18.

3. Dle mého názoru by starosta města měl být slušný, poctivý a pracovitý člověk. Měl by umět naslouchat druhým, ale zároveň uhájit svůj názor.

4. Největší problémy Českého Krumlova spatřuji v nedostatku volných míst v mateřských školách, v nedostatku neplacených parkovacích míst pro občany Českého Krumlova a v nedostatku stavebních parcel na území města Český Krumlov zejména pro mladé rodiny, které se z tohoto důvodu stěhují do přilehlých obcí.

Lumír Luštický, vedoucí investičního oddělení Jihočeské univerzity

Z důvodu prázdninové nepřítomnosti odpovídal narychlo, rovnou z místa, kde právě byl.

1. Rozhodně jsem to nečekal. Bylo to překvapení a určitě milé překvapení.

2. Ne. To je jednoduchá odpověď. Ovšem v rámci komunálních voleb spolupracuji s určitou politickou stranou, takže se objevím na jedné z kandidátních listin.

3. Starosta by měl podle mě být vstřícný k občanům, ochotný řešit dennodenní problémy a měl by být vybaven diplomatickými schopnostmi, aby byl schopen jednat s různými subjekty v zájmu města.

4. To říci je v současnosti, kdy nejsou peníze, těžké. Není tady jeden jediný největší problém, ale celá řada drobnějších, které je třeba řešit, proto bych nevypichoval žádný. Mám na mysli takové, jako stav komunikací, vodohospodářské infrastruktury – některé čtvrti dodnes nemají splaškovou kanalizaci; turismus a pěší zónu, dopravu a tak dále, všechny se navzájem prolínají.

Tomáš Zunt, 36 let,ředitel (předseda) neziskové organizace ICOS Český Krumlov, o.s.

Mezi jeho záliby patří četba, dějiny 20. století, současné výtvarné umění, pohyb v přírodě a v neposlední řadě je pro něho koníčkem i jeho povolání, tedy práce spočívající v rozvoji neziskového, občanského sektoru a sociálních služeb.

1. Především mě nominace upřímně a mile potěšila. A musím říct, že si této důvěry čtenářů velice vážím.

2. Dlouhodobě se zajímám o dění ve městě a jako občan se snažím na dění reagovat. S politiky se setkávám i profesně nejen na místní úrovni. A protože nejsem v posledních letech příliš spokojen s vývojem města, s lidmi, kteří město zastupují včetně těch, kterými se vedení města obklopuje, dospěl jsem k rozhodnutí, že je nejvyšší čas se vážně angažovat i přímo v komunální politice. Jinak řečeno, selhávají-li ve městě běžné mechanismy občanské angažovanosti a člověk si nechce jen stěžovat a sedět se založenýma rukama, není jiné cesty, než se pokusit ovlivnit chod města přímým vstupem do komunální politiky.

3. Jednoznačně vlastnosti, které ale bohužel často u čelních politických představitelů - a nejen v našem městě - poněkud postrádám. Za prvé je to určitě schopnost obklopovat se odborníky a co nejschopnějšími lidmi, nemít strach spolupracovat s někým jiným, než pouze s tzv. přitakávači a pochlebovači, kteří utvrzují, že to vše děláme dobře. K výbavě starosty by pak bezpodmínečně mělo patřit umění naslouchat a umění nacházet konsenzus. Když přidáme vlastnosti, jako jsou otevřenost, slušnost, neúplatnost, odpovědnost a schopnost vidět dál než za čtyřletý mandát, můžeme se těšit na to, že budeme mít starostu, s nímž bude radost spolupracovat.

4. Těch problémů je více. Když bych ale měl vypíchnout ten největší, který způsobuje i kumulaci problémů dalších, pak je to jednoznačně dlouhodobější absence koncepční práce na rozvoji města. Krumlovu zcela chybí otevřenost vedení města a úřadu vůči občanům, vůle aktivně zapojovat odborníky a občany do řešení konkrétních problémů. Dlouhodobě postrádám ambici města opravdu aktivně informovat občany a snažit se neopomíjet ty, kterých se dané problémy týkají.

Autor: Zuzana Kyselová

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 16 400 Kč Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 18100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Učitel/ka MŠ - vzdělání středoškolské (obor předškolní pedagogika). Pracoviště Zlatá Koruna. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 24.9.2018, prac. doba dvousměnná. Mzda od 16.400,-- -18.100,-- Kč hrubého. Kontakt: Schnelzerová Lucie, tel.: 380 743 124, e-mail: mskoruna@centrum.cz.. Pracoviště: Mateřská škola zlatá koruna, 382 02 Zlatá Koruna. Informace: Lucie Schnelzerová, +420 380 743 124. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant ve výrobě opracovaného skla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Manipulant ve výrobě opracovaného skla - vzdělání základní. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu určitou do 30.6.2020, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, prémie, závodní stravování, dopravné, příspěvky na penzijní nebo životní pojištění, 13. a 14. plat dle hospodářských výsledků. Požadujeme: pozitivní přístup, ochotu učit se nové věci, ochotu pracovat přesčas, manuální zručnost, flexibilitu, samostatnost, spolehlivost, školení na obsluhu VZV výhodou. Nabízíme: Dobré platové ohodnocení, stabilní pracovní zázemí, týden dovolené navíc, benefity, závodní stravování, náborový příspěvek. Pracovní náplň: sundávání skel ze strojů a jejich ukládání na stojany k dalšímu opracování nebo expedici, pomocné práce související s opracováním skel, kontrola skel, pravidelná údržba zařízení. Kontakt: volejte Po - Pá od 7:00 do 14:00 h na tel. 380 347 132 p. Fojtlová Eva, personalista@isotherm.cz, osobně na adrese: Linecká č.p. 646, 382 41 Kaplice 1 - Po - Pá od 7:00 do 14:00h.. Pracoviště: Isotherm s.r.o., Linecká, č.p. 646, 382 41 Kaplice 1. Informace: Eva Fojtlová, +420 380 347 132,380 311 209. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 000 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uklízeč/ka - vzdělání základní i vyšší. Pracoviště Č. Krumlov, ZŠ Linecká. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek zkrácený , prac. doba jednosměnná. Jedná se o úklid prostor školy (učebny, chodby, toalety, schodiště, kabinety apod.) Důležitá je spolehlivost, slušnost a dle potřeby ochota zástupu. V případě oboustranné spokojenosti možnost pracovního poměru na dobu neurčitou. Momentálně jde o zkrácený úvazek s pracovní dobou od 10.00 do 15.30 hod.. Nástup 1.11.2018. Plat 9.000,-- Kč hrubého. Obědy ve školní jídelně za Kč 20,-, proplacení očkování proti chřipce, příspěvek na vitamíny 2x ročně celkem v hodnotě Kč 3 000,-, příspěvek na penzijní pojištění. Kontakt: 380 309 337 (nejlépe od 7:00 do 8:00 h ráno) Mgr. Polášková, polaskova@zslinecka.cz.. Pracoviště: Základní škola linecká ulice, č. krumlov, Linecká, č.p. 43, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Irena Polášková, +420 380 309 337. Výroba - Výroba Strojní inženýři projektanti, konstruktéři 30 000 Kč Inženýři elektrotechnici a energetici projektanti, konstruktéři Elektrokonstruktér (EPLAN). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Elektrokonstruktér (EPLAN) - vzdělání středoškolské elektrotechnické / elektrikářské vzdělání (popř. podobný směr), možno i absolvent. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup možný ihned. Mzda od 30.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: Zavádění elektro-konstrukcí ve výrobě. Nové a změněné konstrukce elektro-vybavení chladícího nábytku. Obecná podpora výroby nábytku z elektro hlediska. Tvorba technické dokumentace. Spolupráce na zajištění kvality. Požadujeme: Elektrotechnické / elektrikářské vzdělání (popř. podobný směr). Zkušenosti z pozice elektrikáře výhodou. Znalost programu EPLAN, popř. obdobného softwaru. Znalost Excelu (VBA výhodou). Zkušenosti z výrobní společnosti výhodou. Vyhláška č. 50/1978. Znalost německého nebo anglického jazyka (komunikace s kolegy v Rakousku). Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Různorodou a perspektivní práci. Atraktivní mzdové ohodnocení. Podporu v dalším vzdělávání (jazykové kurzy). Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Flexibilní pracovní dobu. Příspěvek na dojíždění. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontaktní osoba: Ing. Lenka Nožičková, Lenka.Nozickoca@hauser.com, 388 404 315. Ověřeno 10.9.2018.. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Lenka Nožičková,, +420 388 404 315.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zámeček v Boršově nad Vltavou prochází rekonstrukcí.
9

Na zámku můžete bydlet také vy

Psychiatrická nemocnice Písek.
9

Písek bude mít duševní lázně

Na festivalu zvíte, co nevíte o Vietnamu

České Budějovice – V sobotu na náměstí Vietnamci přiblíží své kořeny, zvyky, jídla.

Mladíci museli na Dobré Vodě spolknout první porážku

Dobrá Voda - V rámci čtvrtého kola oblastní fotbalové I.A třídy dorostu absolvovali mladíci spojeného týmu kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama své třetí vystoupení v nové sezoně - a poprvé odcházeli z trávníku bez bodového zisku.

Eva Fišerová zdolala favoritku a vezla domů zlato

České Budějovice, Strakonice - Badmintonová sezona pro mládežnické kategorie odstartovala i na oblastní úrovni.

Badmintonové mládí z Krumlovska bojovalo na třech frontách

Českokrumlovsko - Kolotoč nové badmintonové sezony se rozbíhá naplno a zástupci Krumlovska dali o sobě vědět hned při trojlístku republikových turnajů mládežnických kategorií.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT