close Logo Deník na návštěvě. info Zdroj: Deník zoom_in Logo Deník na návštěvě. Dětem i dospělým je k dispozici univerzální hřiště na malou kopanou, tenis, volejbal, nohejbal či streetball. Také malou klubovnu s pergolou a kolem jsou zelené plochy pro společenské dění a akce. Mezi stromy jsou zakomponované rozmanité herní prvky.

Letos čeká Věncovnu významná událost. „S pomocí dotace nahradíme povrch hřiště umělým,“ říká starosta Chlumce Petr Bürger. „Hřiště má prašný povrch, který již prorůstá trávou a není možné ho kvůli tomu udržet pěkně rovný. Od státu máme slíbenou dotaci ve výši až 80 procent z programu na obnovu sportovišť. Bez ní bychom o tom vůbec nemohli uvažovat. Umělý povrch je pěkný a hlavně bezúdržbový,“ pochvaluje si starosta, že se místní mohou těšit na defacto nové bezproblémové hřiště.

Areál Věncovny Chlumečtí postupně dovybavili rozmanitými prvky. Nechybí tam workoutové cvičební prvky, ruské kuželky. „Předloni jsme vyměnili venkovní ping-pongový stůl za nový a upravili plochu kolem, protože stolní tenis se setkal s nečekaným zájmem. Na léto tam vždy instalujeme také trampolínu, natáhneme slackline mezi stromy, zavěsíme šplhací lana a houpačky.“

Věncovna se ale v případě potřeby mění také ve stánek kulturní. Chlumečtí tam například pořádali malý hudební festival.