Jediné slušné dětské hřiště zlikvidují a místo něho vybudují parkoviště. Takový záměr mají podle neznámého autora letáku, který mnozí obyvatelé kaplického sídliště 9. května našli minulý týden ve svých schránkách, představitelé města Kaplice.

Starostovi Pavlu Talířovi, místostarostovi Pavlu Svobodovi a jednateli Správy domů města Kaplice Janu Sytařovi pisatel vyčítá, že tajně a potichu rozhodli o zrušení plácku pro děti se dvěma hracími prvky. A že se chystají upravit toto prostranství tak, aby zde mohla parkovat auta.

„Pokud s tímto nesouhlasíte, volejte a stěžujte si, jinak si naše děti budou hrát pod koly aut," vyzývá kdosi prostřednictvím zmíněného letáku obyvatele sídliště.

Starosta Kaplice Pavel Talíř (KDU-ČSL) však oponoval tím, že hřiště, které nechala před lety vybudovat soukromá firma jako obchodní bonus, již nesplňuje stanovené bezpečnostní normy. „Hřišť je na sídlišti více jedno u mateřské školy, další ve spodní části sídliště. Záměrem zastupitelstva je navíc zřídit ve městě každý rok jedno další," sdělil Pavel Talíř.

Ten zároveň zdůraznil, že potřebu dalších parkovacích ploch vnímají jistě všichni obyvatelé sídliště.

Že je na sídlišti 9. května nedostatek míst k parkování aut, včera potvrdil i Miroslav Trs z městského odboru dopravy.

„Na celém sídlišti je odhadem asi 500 parkovacích stání, ovšem jejich plné využití závisí na šikovnosti a ohleduplnosti řidičů," řekl Miroslav Trs. Na vysvětlenou doplnil, že častý je nešvar neuváženého parkování, kdy dvě auta zaberou prostor, na který by se vešla tři správně zaparkovaná vozidla.

„Navíc většina rodin má dnes více než jedno auto, mnoho míst zabírají i vozidla takzvaně v převodu majitele, která bohužel podle platné legislativy nelze pojmout jako vraky, odtáhnout a zlikvidovat," doplnil Miroslav Trs.

Nové parkoviště na místě původního hřiště vznikne s největší pravděpodobností ještě letos. Vejde se na něj čtrnáct automobilů. „Je jasné, že tato nová odstavná plocha problémy s parkováním na sídlišti nevyřeší, ale rozhodně místu uleví. Nedaleko odtud totiž vozidla často stojí v křižovatce i ve více řadách," doplnil Miroslav Trs.