Cesta na českokrumlovský hřbitov je pro některé, zejména starší, lidi fyzicky velmi vyčerpávající. Krom toho, že musí vyšlápnout nepříjemný kopec, je na těsné silnici ještě čeká boj s projíždějícími auty. Tomu bude ale brzy konec. Alespoň tedy v jeden den v týdnu – v neděli. Odbor dopravy města Český Krumlov se domluvil s ČSAD autobusy České Budějovice, že na hřbitov bude poslední den v týdnu jezdit autobus.

„Zatím se ale jedná pouze o odpoledne,“ upozornil vedoucí odboru dopravy Miroslav Hála. „Po nějaké době spoj vyhodnotíme a pak uvidíme, jak dál.“
Autobus bude z nádraží odjíždět přesně ve dvě hodiny odpoledne. Zpátky pak vyrazí v 15.45. Poprvé se lidé tímto spojem projedou s největší pravděpodobností 19. února.

„Určitě je to dobrý nápad. Ostatně, pokud vím, už kdysi dávno takový autobus jezdil. Nevím, proč ho tenkrát zrušili. Pro starší lidi je důležitý,“ chválí si novou linku Jarmila Kratochvílová z Českého Krumlova.

Vzhledem k úzké ulici ale kdekoho může napadnout, jestli se autobus dokáže ke hřbitovu vůbec dostat. Ostatně, právě to byl jeden z hlavních problémů, na který se dříve upozorňovalo.

„Neumím si představit situaci, kdy se tam potkají dvě auta. Na druhou stranu, když tam jede autobus na pohřeb, tak je pravda, že by to měla zvládnout i obyčejná linka,“ míní cestující, který si nepřál být jmenován.


Vedoucí ČSAD Autobusy České Budějovice oblasti Český Krumlov Radek Týmal ujistil, že by autobusy měly projet bez potíží.
Někteří lidé také volají po spoji, který by jezdil přímo do centra Českého Krumlova. I to do budoucna nikdo nevylučuje. „Zatím se ale jedná o pouhou úvahu. Nic konkrétního jsme neřešili,“ dodal Hála.