Informace sice platí, jde ale opět o to, do jaké míry by se přerušení dopravy v regionu uskutečnilo.

Podobně, jako ve čtvrtek, tak iv pátekpotvrdil například generální ředitel ČSAD Autobusy Vladimír Homola, že stávka se jejich autobusové dopravy rozhodně týkat nebude.

Podle některých výpočtů se totiž celé jádro pudla protestů některých odborářů točí kolem částky 150 korun, o kterou by po zdanění přišel každý zaměstnanec během jednoho měsíce. „Myslím, že kvůli těmto penězům nemá smysl pořádat protestní akce tak velkého rozsahu,“ okomentoval Vladimír Homola.

Podobně reagují i další dopravci.
„Naši odboráři říkají, že pokud se ke stávce přidají, pak pouze symbolicky, ale stávkovat v plném rozsahu nebudou,“ sdělil ředitel ČSAD Jihotrans Robert Krigar.

Souhlasný názor mají i někteří řidiči. „Já za den odvezu tisíc lidí a z toho pět set se jich potřebuje dostat do zaměstnání, a to není jen tak. Vždyť by za to, že nepřijedou, mohli přijít i o práci,“ okomentoval to například Jiří Krejčí.

K velké stávce se nepřipojí ani menší autodopravci. „Ne, v žádném případě stávkovat nebudeme. Vozíme stálou klientelu a rozhodně o ni nechceme přijít,“ nastínil Rudolf Vejskrab, majitel soukromé autobusové firmy z Českého Krumlova.

Zároveň ale dodává i zajímavý postřeh: „Volali mi z Českých drah, jestli bychom jim neposkytli na pondělí nějaký autobus na pokrytí dopravy do Českých Budějovic. To mi připadá dost divné. Chtějí stávkovat a pak si najmou autobusy za státní peníze?“

Odboráři Českých drah budou opět se stávkou nejspíše počítat a tak se pravděpodobně chystaný itinerář různých pomocných spojů přesune na příští týden.

„České dráby vypravují každý den přes sedm tisíc spojů, vytvořit speciální scénář pro takové množství spojů bude trvat desítky hodin. Pokud bude příští týden ještě stávka aktuální, budeme schopni zveřejnit přesná opatření ve středu,“ okomentovala změny mluvčí Radka Pistoriusová.