„Jsem tady tak po patnácté, ale obyčejně tady nebývá tolik lidí," řekla Olga Čudková, která na heligonky chodí pravidelně. „Letos je snad nejvíc lidí, co si pamatuji..Ale to bude tím, že je tady Šlágr a taky pan Komenda," dodala.

A to znamenalo, že setkání s muzikou zahájil nejstarší heligonkář v kraji, dvaadevadesátiletý Jan Komenda z Č. Krumlova. Poté se už na pódium střídali všichni, kteří si chtěli zahrát, či zazpívat. K tomu se v předsálí prodávali koláče. „Já jsem tady asi potřetí, nebo počtvrté a nejvíc se mi samozřejmě líbí líbí ty heligonky," řekl Miroslav Deutsch, který přijel z Prachatic. „A když tady jsou ještě Voraři, tak je to super," pochvaloval si. Atmosféra v besednickém sále připomínala večírek studentů univerzity třetího věku. Všichni si zpívali, jedli, pili a skvěle se bavili.
Setkáním heligonkářů si Besedničtí každoročně připomínají dávnou tragickou událost, kdy spadl rozestavěný dům v Praze a při neštěstí zahynuli také zdejší kameníci, zedníci a mezi nimi rovněž heligonkáři.