Bílé oblečení už nebudou v budoucnosti pravděpodobně nosit lékaři ani zdravotní sestřičky dětského oddělení českokrumlovské nemocnice. Vymění je za barevné ošacení, čímž chce nemocniční personál alespoň z části odbourat stres dětského pacienta. Tento krok se už v některých nemocnicích osvědčil. Své o tom vědí například v Jihlavě, kde lékaři zaregistrovali pozitivní rozdíl v psychice dítěte téměř okamžitě. Barevné oblečení totiž navozuje pocit bezpečí a celkově působí sympaticky.

„Prostředí nebude sterilně bílé, takže se děti budou cítit daleko lépe,“ konstatoval místopředseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jindřich Florián. „V této chvíli ale ještě nejsme rozhodnuti, do jakých barev personál oblečeme.“ Je také možné, že se barvami rozzáří i povlečení. Vedení nemocnice o tomto záměru ještě pořádně nediskutovalo, ale nevylučuje to.

„Určitě je to dobrý nápad. Na druhou stranu, na bílém povlečení je výhoda, že je okamžitě vidět, jestli je znečištěné. Zvážíme pro a proti a uvidíme,“ řekl Florián.