Na setkání v Hotelu Frymburk wellness a spa byl již v pátek před zraky několika stovek účastníků vyhlášen Barman roku 2008 v kategoriích junior a profi, classic a flair a vítězové Poháru Coca–cola 2008, Poháru Monin 2008 a Poháru Fabbri 2008.

Během konferenceregistrovaní členové CBA mimojiné schvalovali nové stanovy a hosté se budou věnovali volné zábavě, kdy se mohli vydat na výlet do důlní štoly a využívat všechny možnosti relaxace, jimiž hotel oplývá.

„Konferenci pořádáme pokaždé jinde. A letos padla naše volba na Hotel Frymburk pro jeho dobře fungující a široké zázemí,“ řekl předseda Jihočeské sekce CBA Robert Weis, jediný zástupce z Českokrumlovska, který ještě vloni sám v barmanském umění soutěžil a v umístění ve světovém finále skončil ve druhé desítce.

Konference CBA v sobotu vyvrcholila slavnostním večerem. Čas od 19.30 do 21.30 hodinpatřil Grand Prix CBA Classic, během něhoždeset nejlepších barmanů usilovalo o postup na Mistrovství světa v Berlíně. Tam se probojovala Šárka Janová z Hotelu Praha Nový Jičín, David Štangler z Univerzity Palackého Olomouc a Carlos Gonzáles z kubánského koktejlbaru La Bodegiuta Del Medio v Praze.