„I když po ránu účastníky turnaje trochu zábly nohy, turnaj se konal takřka za ideálních podmínek a k celkové úrovni turnaje určitě přispělo i to, že se konal na již dokončených beachvolejbalových kurtech ohraničených obrubníky, s instalovanými ochrannými sítěmi a s porovnaným a trávou osetým okolním terénem,“ pochvaluje si místostarosta Kaplice a organizátor turnaje Libor Lukš.

Potěšující byl také zájem o turnaj, kterého se zúčastnil dvojnásobek sportovců, oproti loňsku. Hrálo deset družstev, rozdělených do dvou kategorií. V kategorii Nadšení amatéři hrály čtyři týmy systémem každý s každým. „S dvěma mužskými týmy se v této kategorii statečně praly týmy, které byly v jednom případě zcela a v případě rodinného týmu z převážné části složené z budoucích volejbalových nadějí a příznivců tohoto krásného sportu,“ upřesňuje Libor Lukš.

V kategorii nazvané Skoro profíci startovalo šest týmů převážně z „kaplické volejbalové smetánky“, svou účastí ale turnaj ozdobilo také družstvo z Českých Budějovic. Ve dvou skupinách se nejdříve hrálo o tabulkové umístění. Týmy z prvních a druhých míst pak sehrály zápasy o nejvyšší příčky, týmy na třetích místech si zahrály o celkové 5. a 6. místo. „V obou kategoriích byl k vidění krásný beach, všichni účastníci si turnaj parádně užili, a jejich snažení bylo i řádně odměněno. Vedle medailí pro členy týmů na prvním až třetím místě si všechny týmy odnesly diplom a hlavně velmi hodnotné ceny, které si týmy v podobě různých dobrot nadělily ve formě startovného,“ říká Libor Lukš a hodnotí: „Velice mě potěšil dvojnásobný počet zúčastněných týmů oproti loňsku, účast týmů a hráčů nejen z Kaplice a skutečnost, že turnaj už se letos odehrál v důstojném beachvolejbalovém prostředí. Největší radost jsem ale měl z účasti všech volejbalových nadšenců školního věku. Jejich zápal pro hru, nasazení a volejbalový um s ohledem na jejich věk bylo opravdu radost sledovat! Velký dík za účast a uznání za předvedené výkony ale patří všem zúčastněným týmům. Je asi zbytečné říkat, že budu velmi rád, když za rok se všemi účastníky opět potkáme a když se turnaj o nějaký ten tým zase rozroste!“

Celkové výsledky turnaje:

Pořadí týmů v kategorii „Nadšení amatéři“

1. LAMY
2. TÝŘI
3. ACCDD
4. NOVÁCI

Pořadí týmů v kategorii „Skoro profíci“

1. DREAM TEAM
2. BEVERLY
3. RŮŽOVÍ KRÁLÍČCI
4. MOSKYTI
5. BALATON
6. PIVAŘI

Jan Bohdal