Pro řadu z nich je ale takové řešení nereálné, protože by se jim cesta prodloužila až o dvacet kilometrů. „Byl by to vysloveně masakr. Najet si 20 kilometrů je naprosto šílené," míní například Zuzana Šafářová z Benešova nad Černou.

Není divu, že se vedení Benešova nad Černou snaží ze všech sil prosadit alternativní řešení, a to provizorní most. „Stále si stojíme za svým. Provizorní most je pro nás jediné možné řešení," má jasno benešovská starostka Veronika Korchová. Podle ní by plánovaná objízdná trasa způsobila řadě lidí vážnou finanční krizi. „Při současné ceně pohonných hmot to není legrace," zdůraznila.

Krajský radní pro dopravu Antonín Krák potvrdil, že původní plán skutečně s objízdnou trasou počítá. Jedním dechem ale slíbil, že se pokusí udělat maximum pro to, aby se zde mostní provizorium postavilo. Jak ale dodal, nebude to nejjednodušší.

„O přemostění bojuji. Jako Krumlovák vím, jaké potíže by to přineslo," zmínil Antonín Krák. „Přemostěním se nám ale několikanásobně zvýší finanční investice. Musíme tedy někde sehnat peníze."
Veronika Korchová také upozorňuje, že je cesta na Desky příliš úzká.

Více v dnešním vydání Českokrumlovského deníku.