Právě z tohoto důvodu se benešovští zastupitelé před časem rozhodli pustit do projektu zasíťování jedenácti parcel pro rodinné domy v lokalitě Farské pole. Nyní se už práce pomalu blíží ke konci. Cíl je jasný – přitáhnout do obce nové obyvatele, díky nimž by měla být podpořena místní podnikatelská sféra či například školská zařízení.

Metr čtvereční zájemce vyjde na 100 korun. Prodej je však podmíněn tím, že dotyčný musí začít do dvou let stavět. „Chceme tím zabránit tomu, že by pozemek prodával dál. Až bude mít postavené základy, první podlaží, tak teprve potom bude parcela jeho," dodala Veronika Korchová se slovy, že parcelu samozřejmě mohou koupit i místní lidé. „Nikoho neomezujeme," zdůraznila.

Benešovským hraje do karet nádherná příroda, do které je obec vsazena. Ostatně Benešov nad Černou, který má více než tisíc obyvatel, je považován za vstupní bránu do Novohradských hor. „Myslím si, že klid a příroda by k nám potencionální zájemce mohly přitáhnout," zmínila například místní Zuzana Šafářová. „Kdo rád jezdí na kole, chodí na pěší túry, tak zde najde plno hezkých míst. Výhodou také je, že je blízko Rakousko."