Tehdy pracoval jako náčelník územní vojenské správy a koordinoval nasazení jednotek armády na Českokrumlovsku. Jak sám uvádí, kromě jednotek z boletického výcvikového prostoru, dále z Kroměříže nebo 74. Záchranné a výcvikové základny Bučovice, nasadila armáda i síly a prostředky Výcvikové základny v Českém Krumlově, mimo jiné i vytvořením centra pro náhradní ubytování a zajištění potřeb evakuovaných osob.

„Zajímavé bylo zjištění, jak starostové obcí spoléhali hlavně sami na sebe a snažili se situaci na území svých obcí zvládnout bez pomoci zvenčí," řekl včera Deníku Pavel Novák. „Na druhé straně, když dostali pomoc od armády, měli připravené úkoly a dokázali bezezbytku pomoc využít," dodal bývalý náčelník s tím, že nejvíc práce se vykonalo při obnově území a při likvidaci následků povodní v Českém Krumlově a v obcích podél Vltavy, tedy Loučovicích, Vyšším Brodě, Rožmberku, Zlaté Koruně nebo Rájově.
Vše se řešilo rychleji a bez administrativních průtahů. Například, když velitel praporu plukovník Vávra vyhodnotil situaci, že k vyproštění mostu u pivovaru budou potřeba minimálně dva vyprošťovací tanky, ty okamžitě druhý den dorazily z Podbořan. Vyproštění mostu byl také asi nejsložitější úkol vojáků v Českém Krumlově.

Další místa, která by se bez armády vzpamatovávala jen těžko, připomínají například mosty v Mezipotočí, Bukovsku, Zátoni, likvidace zbořeného domu v Kaplici, obnova silnice ve Větřní , úseky silnice Větřní – Zátoň. To ale není zdaleka vše. Obrovské množství práce odvedli vojáci při odstraňování naplavenin podél Vltavy, při odstranění následků v Art Centru Egona Schiele, okolo pivovaru v Českém Krumlově a na dalších místech okresu.

„Pamatuji si, jak vojáci z Kroměříže, nasazeni v Holubově, uspořádali po příjezdu do posádky sbírku a věnovali ji této obci," dodal Pavel Novák další ilustrující vzpomínku.