K tankodromu přirovnává Lada Sejtková, jež v Kaplici studovala a dodnes sem často jezdí, zdejší Horskou ulici. „Lepší to není ani na dalších místech v širším centru města – zkrátka všude díry,“ uvedla v úterý.

Pro obdobně zoufající si řidiče má starosta Kaplice dobrou zprávu – s opravou komunikací město počítá. Otázkou ovšem je, zda se na tento záměr podaří najít dost peněz.

„Momentálně čekáme na vyhlášení příslušné výzvy, abychom mohli zažádat o dotaci. Zrekonstruovat chceme ulice Širokou, Horskou, Masnou, Kostelní a Slovenského národního povstání,“ vyjmenoval starosta Kaplice s tím, že díry v silnicích by mělo zalepit 25 milionů korun.

O potřebné peníze chtěli Kapličtí žádat z 11. výzvy Regionálního operačního programu (ROP) Jihozápad. Z té však peníze určené na modernizaci místních komunikací nakonec vypadly.

„Důvodem byl fakt, že příjemci dotačních peněz mohli dosud čerpat dotaci pokrývající až 92,5 procenta celkových nákladů na svůj projekt. Tato hranice se rozhodnutím Monitorovacího výboru ROP Jihozápad snížila na 65 procent.

S tím se ale neztotožnili členové Výboru Regionální rady, který vybírá projekty, na něž bude poskytnuta dotace. Vyzvali proto monitorovací výbor, aby své rozhodnutí vzal zpátky,“ objasnil důvod zmíněných komplikací Adam Kotalík, mluvčí Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

Doplnil, že příslušná výzva, z níž bude možné finance na opravy silnic získat, by mohla být vyhlášena po dalším zasedání monitorovacího výboru, tedy někdy ve druhé polovině letošního roku.

„V některých ulicích je třeba zrekonstruovat i sítě pod povrchem vozovky. Na to však rozpočet města nestačí. Nezbývá nám proto nic jiného než čekat na dotační peníze,“ dodal kaplický starosta Ferdinand Jiskra.