Už jen poslední úpravy zbývají k úplné proměně někdejší bowlingové herny v budově velešínského kina na malý ráj pro místní děti a mládež.

Charita Kaplice tady už příští pátek otevře Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Molo, tedy obdobu sociální služby, kterou již úspěšně provozuje v Kaplici a nově i v Benešově nad Černou.

„Molo vzniklo ve Velešíně již prvního ledna. Cestu si do něj pravidelně nachází na pětadvacet dospívajících lidí,“ uvedla ředitelka Charity Kaplice Marie Froulíková.

Doplnila, že plný provoz začne právě až příští pátek po oficiálním otevření nízkoprahového centra. Hlavním cílem této sociální služby je zlepšit kvalitu života dospívajících i mladých obyvatel Velešína a okolních osad.

„Přínosem nízkoprahového zařízení je především předcházení nebo snížení sociálních a zdravotních rizik, která souvisejí se způsobem života zmíněné cílové skupiny lidí,“ vysvětlila Marie Froulíková.

Doplnila, že Molo je má mimo jiné naučit lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a také vytvářet podmínky k řešení případné nepříznivé sociální situace mladých lidí.

Součástí slavnostního otevření bude i hudební program šitý na míru cílové skupině Mola. Vystoupí například hiphopoví zpěváci Lawra a LO3.