Počínaje středou 5. července 2017 k těmto návštěvním dnům přibývají i středy. Kostel se opět veřejnosti zcela uzavře až 3. září 2017. Obec Kájov, pod jejíž správu boletický kostel spadá, věnuje objektu a jeho okolí péči – a ve spolupráci se spolkem Radost pro všechny se snaží o jeho další zvelebení.

Velmi charismatické místo, dlouhá léta skryté ve vojenském prostoru, se otevřelo světu a během uplynulého i letošního roku se stalo místem konání mnoha kulturních akcí. Dodnes můžete v interiéru vidět například necitlivé zásahy ruských vojáků do fasády kostela, když tu v jakési vítězné euforii zvěčnili své hokejové mužstvo.

V okolí kostela jsou ruiny školy, fary a několika dalších domů z původní obce Boletice. Kostel sám osobě je fascinujícím objektem s původními románskými prvky. Kromě obce Kájov a spolku Radost pro všechny se na revitalizaci dlouho zapomenutého území podílejí i klienti Psychiatrické léčebny v Červeném dvoře. Podle jedné z hybatelek spolku radost Pro všechny, Lenky Augustinové, se rýsují i dotační prostředky, které by mohli zásadněji přispět k záchraně unikátní lokality. Zásadním způsobem v minulosti přispěla k záchraně kostela i armáda, díky které byla vybudována nová střecha.

Boletický kostel, spolu s několika obytnými domy v bývalém katastru Vojenského újezdu Boletice, se po loňské optimalizaci výcvikového prostoru ocitl mimo území armády - a nyní jsou tato místa běžně přístupná veřejnosti. Kostel svatého Mikuláše leží poblíž silnice na trase z Kájova do Polné na Šumavě.