V kategorii mladých jezdců obhájila loňský titul Barbora Kamírová s třináctiletým českým teplokrevníkem Christo.
Mistrovstvím České republiky ve všestrannosti v kategoriích pony, mladí jezdci a senioři vstoupil do svého finále letošní seriál vrcholných tuzemských jezdeckých soutěží v areálu farmy Borová. Diváci si tak užívali umu více než 80 koní v drezuře, crosscountry a parkuru, a to nejenom koní z České republiky, ale i z Polska a Rakouska.

Bára Kamírová předvedla s koněm Christo kvalitní a vyrovnaný výkon. „„Jela jsem v domácím prostředí," řekla po dekorování vítězů staronová šampiónka. „Na jedné straně je výhoda v tom, že já i kůň jsme zde doma, na straně druhé na oba doléhá větší psychický tlak, protože naše okolí očekává úspěch. Naštěstí to vyšlo, byli jsme oba v pohodě. Jsem šťastná a děkuji všem za podporu."

Barbora jezdila na ponících odmalička, stejně jako její starší sestra Tereza, která skáče parkury. Bára má za sebou řadu úspěchů. Nyní získala již pátý mistrovský titul ve všestrannosti, ale se čtvrtým koněm. Dvakrát se totiž stala mistryní republiky v kategorii pony, jednou mistryní republiky v juniorech s appaloosa klisnou, teď je podruhé mistryní republiky v kategorii mladých jezdců s Christem.

„Účastní se zhruba osmi deseti závodů za rok v Čechách i zahraničí," přiblížila Bářina matka Marcela Kamírová. „Barča má na sebe docela vysoké nároky. Stále na sobě pracuje, stejně jako na vyježděnosti koní. A jaký má sen? Určitě, co vím, by si chtěla připravit mladého koně a účastnit se někdy v budoucnu mistrovství světa mladých koní."

Další výsledky

Druhé místo mezi mladými jezdci obsadila Marie Dvořáková s Dukátem z Jezdeckého klubu Neveklov a třetí Radka Bělehrádková na koni A Cruyff z Jezdeckého klubu Milan Beneš Koclířov.
Novou mistryní ČR pro rok 2015 se v kategorii pony, dětí od 10 do 13 let, stala Julie Pásková na Golden Rebeca z Horse Academy, mezi staršími pony jezdci zvítězila Vendula Chrásková s koněm Pírko z JS Slavíkov těsně před další domácí jezdkyní Zuzanou Balouškovou s Pretty Ginger. Seniorskou kategorii ovládl stejně jako loni Robert Pokorný na Rodeo au Heup z JK NH Car.