Martin Malý.Martin Malý.Zdroj: Nezávislí PrachaticeKláštery Český Krumlov se nově oddělily od Městského divadla Český Krumlov a jsou samostatnou příspěvkovou organizací města. Jde o druhý největší historický komplex v Českém Krumlově, hned po zámeckém. „Po organizačním oddělení klášterů jsme museli najít nové vedení,“ zkonstatovala českokrumlovská mluvčí s tím, že do výběrového řízení se přihlásilo šest uchazečů.

Martin Malý uspěl možná i proto, že má dvacetiletou zkušenost z vedoucích pozic ve veřejné správě i soukromého sektoru. Dvanáct let byl starostou Prachatic, předtím místostarostou a před nástupem do volených funkcí byl také šéfem městských financí. Krom toho působil jako učitel odborných ekonomických předmětů na střední a vyšší odborné škole. „Jako celoživotní ekonom jsem se zásadním způsobem zasazoval především za efektivní a hospodárnou správu svěřeného majetku a finanční zdraví města. Na stejném principu jsem pracoval i v dozorčích nebo školských radách a představenstvech mnoha společností a organizací,“ uvedl Martin Malý.

Pivnici Katakomby v krumlovském hotelu Old Inn zachvátil požár.
Psali jsme před 15 lety: hořelo v Měšťáku, pytláci řádili na Studenci

Nejen ekonomika, ale také kultura a památky jsou bývalému starostovi Prachatic a nyní již řediteli Klášterů Český Krumlov vlastní. O památkové péči a financování obnovy památkových objektů přednášel na půdě Parlamentu ČR, odborných konferencích a výstavách. Martin Malý je podepsán pod fotografickou knihou Z Prachatic za poznáním. Více než polovinu fotografií sám vyfotografoval, navrhl texty a grafické zpracování. V současné době má rozpracovaný druhý díl této knihy.

„O historii, kulturu, umění a památkovou péči se zajímám celý život. Práce pro kláštery je pro mě výzvou. Rád bych přispěl ke zvýšení atraktivity a smysluplného využití objektů, například rozšířením expozice Klášterního muzea,“ plánuje nový ředitel Martin Malý. Starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády tvrdí, že do klášterů nastoupil profesionál. „Jeho pohled na kulturní i ekonomické aspekty mě velmi oslovuje. Martin Malý kláštery povede správným směrem,“ uvedl starosta Alexandr Nogrády.