Na CD plném pohádek o šumavském medvědovi Medvídovi se od června letošního roku naplno pracuje v českokrumlovském Hudebním studiu mladých, což je jedno z pracovišť Centra pro pomoc dětem a mládeži Český Krumlov.

Momentálně se už zvuková stopa ladí, aby byly i ty nejmenší detaily co nejpovedenější. „Uděláme ještě pár úprav textu. Utekly nám například nějaké sykavky a tak dále. Chce to tedy ještě pročistit. V podstatě už ale máme v ruce demonahrávku. Teď jen dodělat finální verzi,“ řekl ve středu ředitel CPDM Vlastimil Kopeček.

Předlohou pro vznik audio CD je doposud nevydaná kniha s podtitulem Pohádky na chvilku, co uspí i maminku Vlastimila Lenze ze Strakonic.

„Celá původní kniha pohádek obsahuje 23 kapitol, které pojednávají humornou nadsázkou o životě malého šumavského zlobila – medvěda Medvída. Vzhledem k omezené datové kapacitě CD nosiče je pro vydání audioverze připravováno kapitol 12. Na CD verzi by se také měly objevit dva bonusy, kterými jsou písnička Medvědí a odborný doslov Ministerstva životního prostředí ČR o výskytu medvědů na Šumavě,“ uvedl Kopeček.

Vzhledem k tomu, že se do drážek CD nepodařilo natěsnat celou knihu, poměrně dost materiálu poputuje do šuplíku. „Protože kapacita nosiče nedostačuje, museli jsme udělat výběr. Zhruba třetina materiálu je tedy schovaná,“ řekl Kopeček.

Jak CPDM se zbytkem naloží, je zatím nejasné. Uvidí se, až vyjde plánované CD. Zda bude mít vůbec úspěch. „Chtěli jsme toto dílo vydat původně knižně, jenomže jsou s tím spojené obrovské náklady. Pustili jsme se tedy do toho touto cestou. Co dál, to uvidíme,“ řekl Kopeček.

Hudbu na pozadí nahrávky má na svědomí francouzský hudebník Damien Riba. Ilustrace, které budou i součástí obalu CD, dala dohromady jeho manželka Romana Riba.

Výsledný produkt bude neprodejný. „Je možné, že několik kusů bude k dispozici na Region Tour v Brně v rámci expozice Jihočeského kraje. Nějaké kusy bychom také dali do škol a něco si necháme do vlastní distribuce,“ řekl Vlastimil Kopeček.