Ceny a příjemný večer s koncertem v českokrumlovské Synagoze byly odměnou a poděkováním osobnostem, které udělaly mnohé pro blaho obyvatel města a obohatily jejich život. Držiteli Ceny města Český Krumlov za rok 2018 jsou českokrumlovská spisovatelka Helena Braunová, ředitelka Mateřské školky Tavírna Jiřina Kučerová a PRORADOST, otevřené neformální seskupení hrajících neherců, za nějž cenu převzal ředitel divadla Jan Vozábal. In memoriam město udělilo cenu Ladislavu Michalíkovi, který pomohl stovkám dětí v rámci Centra pro pomoc dětem a mládeži. Cenu za něj převzala jeho dcera Markéta Michalíková s kolegou z Centra Jiřím Mukem a Janem Čermákem. Osobnosti na ocenění nominovali občané města.

O tom, kdo z nominovaných cenu obdrží po návrhu rady rozhodli zastupitelé. Ceny předávali starosta a místostarosta.

„Mou cenu by správně měl dostat můj manžel,“ zavzpomínala na Benedikta Brauna Helena Braunová. „To on mi vyprávěl všechny ty příběhy a o životě v Krumlově i okolí. Krumlov miloval. Já jsem jenom jeho vyprávění zapsala.“

Jiřina Kučerová zdůraznila, že její ocenění za úspěšnou činnost školky je stejně tak zásluhou výborného kolektivu školky.

"Naším motorem jsou diváci, kteří nás pro naše představení také inspirují," řekl Jan Vozábal za uskupení Proradost. "A říkají, vymyslete zase něco. Takže já za všechny členy Proradosti slibuji, že zase něco vymyslíme. Děkujeme mockrát," uzavřel.