Například osmnáctiletý Josef Kováč z Českých Budějovic představil street workout, čili posilování váhou vlastního těla. Na pryžových popruzích zavěšených na místních workoutových prvcích na pláži předváděl neuvěřitelné věci. Nad tím, jak dokázal udělat některé velmi těžké cviky, zůstával laikům rozum stát.

„Dnes se street workout dělí na free style a čistý street workout," vysvětloval Josef Kováč. „Freestyle je předvádění efektních rozmanitých triků, při nichž se však příliš nehledí na zdraví. Čistý street workout se zaměřuje pouze na čísté formy a základy posilování, jako jsou shyb, dip, klik na bradlech – a dřepy."

Ve street workoutu jde o to, že k posilování můžete venku využít každou lavičku, tyč, zábradlí a cokoliv, co vás napadne, na čem byste mohli procvičit své tělo. Takže výmluvy, že nemáte kde cvičit a posilovny jsou drahé, tady neobstojí.

Street work je tedy cvičení venku s vlastní vahou a je to kombinace posilování s trochou akrobacie a gymnastickými cviky. Street work se už šíří i v Česku.
V Černé si tedy zájemci mohli vyzkoušet cviky s odporovou gumou, která se podle Josefa používá spíše na rozcvičení, s expandery, jimiž si cviky můžete ztížit. Cviky je možné dělat i na kruzích. „Pak je tu opasek, který slouží k tomu, aby si člověk mohl na sebe připnout nějakou zátěž. Jsou různé druhy opasků na různou velikost zátěže," říkal Josef Kováč. „Také je tu posilovací závěsný systém DRX vhodný pro domácí posilování. Dá se zavěsit i na dveře, na hrazdu a defacto i na strom."

Josef Kováč trénuje už devět let, ale street workoutu se věnuje poslední tři roky.
„Cvičil jsem to na dětských hřištích a čelil jsem kvůli tomu někdy problémům s lidmi z okolí nebo na mě přišli strážníci. Většinou ale pak pochopili, co tam dělám a proč. Je dobré, že to vidí malé děti, protože se o to pak zajímají a já jim předváděl, jak se jednotlivé cviky dělají. Mohou se tomu věnovat už malé děti a je to skvělý sport, který tělu prospívá, protože zpevňuje základ těla."