Nejkrásnější dívkou republiky se letos stala 18letá studentka gymnázia Jitka Nováčková z Českých Budějovic. Finálové klání soutěže Česká Miss 2011 se konalo v sobotu večer v pražském Hudebním divadle Karlín.

„Jsem opravdu moc šťastná, ještě jsem si to ani nestihla všechno uvědomit. Bude mi to asi docházet až v následujících dnech,“ svěřila se Deníku sympatická vítězka, která bude reprezentovat naši zemi na světové soutěži Miss Universe. Titul Česká Miss World 2011 pak získala 18letá Denisa Domanská z Koryčan na jižní Moravě a titul Miss Earth 2011 vybojovala 22letá Šárka Cojocarová ze Svobodných Heřmanic v Severomoravském kraji.

Na přílišné oslavy údajně nezbyl Jitce čas, v posledních dnech se totiž potýkala se spánkovým deficitem a byla prý hodně unavená. Na neděli naspala jen asi 3,5 hodiny. „Slavit jsem moc nestihla, uteklo to všechno strašně rychle. Po finále mi běželi všichni gratulovat a pak přišlo na řadu focení a rozhovory. Potom jsem si už šla raději lehnout. Určitě to ale oslavím v nejbližších dnech,“ popsala 175 centimetrů vysoká blondýnka s mírami 83 – 68 – 92. Ve finále na ni čekalo mnoho záludných disciplín, ocitla se například v jedné kleci s tygry. „Vůbec si nedovedu představit, čím jsem na diváky tak zapůsobila. Asi to bylo tím, že jsem byla přirozená a na nic si nehrála. Bylo také zřejmě vidět, že mě to opravdu baví,“ zmínila Jitka Nováčková.

Na následující dny už má zaplněný diář, čeká ji hodně rozmanitých povinností. Do jihočeské metropole se tak královna krásy vrátí nejspíš až na konci tohoto týdne. K početnému zástupu gratulantů se tímto připojuje i redakce Deníku jižní Čechy.
.