Jinak tomu nebude ani na Českokrumlovsku.

V 18 hodin budou tedy šest známých koled zpívat lidé v Rožmitále na Šumavě, kde se sejdou u stromu v centru obce.
Přijít si zazpívat společně koledy můžete do Bohdalovic, kde bude rovněž setkání u vánočního stromu.
Přidat ke zpěvu se můžete také ve Větřní, kde se toho chopili Větrníci, děti z oddílu Lvíčata, a zapějí u stromu v parku před radnicí. Zpěv koled odstartuje, až odbijí zvony ve věži kostela.
Zpívat koledy se chystají v osadě Klení, kde se místní tentokrát sejdou na zahradě u Sommerů.
Ke společnému zpěvu koled zve Mateřské centrum Křemílek a svolává zpěváky ve Křemži na náměstí ke stromu. V případě nepohody budou koledy zpívat v sále radnice.
Kvůli koledám se sejdou v 18 hodin obyvatelé Domova seniorů v Kaplici.
Stejně tak i obyvatelé jeho odloučeného pracoviště, tedy Domova seniorů v Českém Krumlově.
Díky koledám si udělají pěkný večer také obyvatelé Domova důchodců v Horní Plané.
Už tradičně si dají dostaveníčko obyvatelé Loučovic, kteří se k nám přidali jako první, a to v kapli sv. Prokopa. Předzpívávat budou děti a nebudou chybět teplé nápoje.
Velké úsilí letos vyvinuli ve Vyšším Brodě, aby se mohlo zpívání uskutečnit i tam. Díky základní umělecké škole si můžete přijít zazpívat do Brodu na náměstí i druhým rokem.
Velkou radost máme, že se ke zpěvu připojila také Základní umělecká škola v Kaplici. Takže Kapličtí, neváhejte, a přijďte děti podpořit na prostranství před Kulturním a informačním centrem.
K Česko zpívá koledy se před pár dny přihlásili i Frymburští. Konkrétně klub seniorů ze spolku FČAS. Zazpívat si s nimi můžete před klubem FČAS ve Frymburku. 

Koledy v celé republice spustí v 18 hodin a linout se budou i z rádia ze stanice Českého rozhlasu, takže zazpívat si je může opravdu každý.

Kdo se ke zpěvu přihlásí prostřednictvím internetu, bude mu v místě zpěvu na mapce rozsvícena hvězdička.
Informace najdete na www.ceskozpivakoledy.cz
Texty koled najdete v Českokrumlovském deníku. A to ve středu 9. prosince!

Trochu netradičně začne letos Česko zpívá koledy na českokrumlovském náměstí.
Program začne už v 17.30 hodin, neboť nás na úvod zahřeje barmanská show v podání Davida Neumanna z Windy Pointu v Černé v Pošumaví, který je známý také z pořadu Kluci v akci. Poskytne rady, jak si připravit o adventu dobré pití a můžete se ho zeptat i na další rady ohledně přípravy nápojů.
Pak nás pěkně na koledy naladí děti z Mateřské školky na Tavírně. Zazpívají na lidovou notečku, abyste se mohli přidat.
Večerem budou provázet sympatičtí moderátoři Ivo Janoušek a Jan Palkovič.
A od 18 hodin nás zpěvem koled bezpečně povede Krumlovská dudácká muzika. S ní můžete setrvat i po koledách, neboť poté jejich muzicírování hned neskončí.

A ani letos nebude chybět něco na zahřátí útrob pro dospělé i děti. Kdo přijde s kuponem vystřiženým z Českokrumlovského deníku, získá za něj u cedulí označeného stánku horký punč zdarma. Kupon najdete v Deníku v pondělí 7. prosince.

Česko zpívá koledy v Českém Krumlově pořádá Českokrumlovský deník ve spolupráci s Městským divadlem Český Krumlov a Sdružením cestovního ruchu Český Krumlov.