Pětačtyřicet nominací na ocenění dvaadvaceti výjimečných žen z celého okresu, které kromě vlastní rodiny a práce zvládají ještě něco navíc, se sešlo ve třetím ročníku výzvy Žena Českokrumlovska, kterou pořádá Hana Šustrová ze Sítě pro rodinu. „V roce 2017 jsme s Jitkou Zikmundovou a Lenkou Vlachovou z MODA Fashion Day(s) přemýšlely, čím tuto akci obohatit,“ vzpomíná Hana Šustrová, jak výzva, do které rok od roku přichází víc nominací, spatřila světlo světa. „Říkaly jsme si, že na Českokrumlovsku je spousta skvělých žen, které by si zasloužily veřejně ocenit.“

Pětice finalistek
Titul Žena Českokrumlovska, kterým se už pyšní Jana Holcová z Českého Krumlova a Alena Nováková z Křemže, připadne v sobotu v Zámecké jízdárně Janě Grammetbauerové z Loučovic nebo jedné ze čtyř Krumlovaček Haně Kocourkové, Vladimíře Konvalinkové, Jiřině Kučerové či Evě Vávrové.

Právě s veřejným oceněním to ale letos málem nedopadlo. „Všechny finalistky jsou nesmírně skromné, žádnou z nich jsem nemohla přemluvit, aby v sobotu na vyhlášení přišla,“ přiznala organizátorka.

„Všechny mi řekly, že si něco takového nezaslouží a že dělají jen svoji práci,“ říká Hana Šustrová. „Na Českokrumlovsku je prý přece spousta jiných žen, které si ocenění zaslouží mnohem víc než ony.“ Nakonec se ale přemluvit všechny nechaly, a tak v sobotu večer do Jízdárny pětice finalistek přece jen dorazí.

Na titul Žena Českokrumlovska byly kromě finálové pětky nominovány (v abecedním pořadí) Lenka Augustinová, Hana Čadová, Helena Čížková, Leona Hradecká, Milena Charvátová, Františka Kuncová, Lenka Lapšanská, Dagmar Maňásková, Zdenka Mrázková, Markéta Oklešťková, Věra Pazderková, Hana Dufková Spoladore, Martina Šlapáková, Eliška Talířová, Stanislava Trávníková, Kateřina Vágaiová a Eva Zajíčková.