Ačkoliv během středečního ránaneměli na operačním středisku Policie České republiky v Českém Krumlově nahlášenu žádnou dopravní nehodu, bylo možné například na trase Český Krumlov -Chvalšiny- Ktiš mezi půl devátou až devátou hodinou ranní napočítat čtyři auta mimo silnici. Naštěstí bez vážných zranění a škody na majetku.

Podlepolicistůjeběhem jízdynutnázvýšená opatrnost po celém regionu. Drobnější dopravní nehody jsou hlášeny prakticky z celého Českokrumlovska, ale zatím nepřinesly žádné vážnější problémy.

Především po ránu ale nebylo možné bez rizika smyku ani při velice pomalé jízdě vjet jak do samotného centra Českého Krumlova, tak i do některých přilehlých vedlejších ulic.

"Jel jsem tudy kontrolovat trasu zhruba před čtvrt hodinou a tak jsem sypače navelel hned zpátky do centra, aby to pro jistotu ještě jednou prosolily," okomentoval situaci ještě za ranního přítmí Miroslav Hála, vedoucí odboru dopravy Městského úřadu v Českém Krumlově, těsně poté, co jeden ze sypačů vjel opět do města.

O zimní údržbu se starají v Českém Krumlově Služby města a firma Dunková. Jak Dezider Dunka, tak i ředitel Služeb Pavel Turnhöfer byli stejně, jako jejich zaměstnanci po ránu v ulicích a snažili se město a hlavně chodníky zprovoznit.

Po desáté hodině dopolední už byly ulice v historickém centru města schůdné bez větších obtíží.

Své stroje i muže má v terénu celého Českokrumlovska i Správa a údržba silnic.

"Namrzlé je to na celém Lipensku, hlavně tam, kde se sype jenom drtí, a ne chemicky," okomentoval po ránu dispečer s tím, že na podstatné části regionálních silnic je ledovka. "Venku máme všech dvacet jedna strojů," doplnil.

Náledí znepříjemnilo předvánoční shon také lidem na Kaplicku. "Pršet tadyzačalove čtvrt na osm ráno, déšť pak začal namrzat," hlásil z Kaplice redaktor Českokrumlovského deníku. Doplnil, že úrazům či dopravním karambolům zabránil včasný výjezd posypových vozů místních technických služeb.

Podle místních obyvatel ráno klouzalytaké chodníky v Kaplici Nádraží. Se sjízdností silnic ale na Kaplickuvětší problémy nebyly.

"Ještěza tmy jsem jel zKaplice do Českého Krumlova a jakkomunikace E 55, tak i silnice z Kaplice Nádraží na Český Krumlov byly nasolené. Trochu to klouzalo jen v serpentinách pod Chabičovicemi, ale s trochou opatrnosti jsem dojel v pořádku," uvedl řidič Radek Pelzer.