„Snažíme se silnice ošetřovat, myslím si, že situace v regionu teď už celkem jde,“ sdělil ráno dispečer českokrumlovské Správy a údržby silnic. „Časně ráno mělo jenom pár kamionů problém vyjet netřebický kopec, ale teď už by to tam mělo být dobré. Nejvíc sněhu přibývá tradičně na Lipensku, kde je třeba počítat s tím, že to na nesoleném úseku mezi Frymburkem a Černou v Pošumaví trochu klouže. Tam naši sypači jezdí neustále sem tam.“

Z jiných míst regionu zatím silničáři žádné větší problémy hlášeny nemají. „U nás jsou silnice prohrnuté, posypané, sněží. Jsou tu dva stupně pod nulou, takže je tu nádherné počasí,“ pochvaloval si ráno například Pavel Majer z Malont.

Světlík také není kvůli sněžení odříznut od světa. „Průjezdné silnice jsou, ale lepší je sem nejezdit,“ radí obyvatelka Světlíku, která nechce být jmenována.

S klouzajícím sněhem se potýkají řidiči i v některých částech Českého Krumlova. A to zejména v historickém jádru, kde kombinace dlažebních kostek a sněhu dělá svoje, takže mají co dělat, aby v uličkách centra ujeli. Řidiči městské hromadné dopravy mají potíže hlavně na Plešivci, proto autobusy na městském kolečku nabrali patnácti až dvacetiminutové zpoždění.

„Zatím stíháme sníh uklízet, ale jak pořád padá, tak to vypadá , že nestíháme,“ konstatoval ředitel Služeb města Pavel Turnhöfer.