„Jde o stavbu ve veřejném zájmu, přimknutou k toku Vltavy. Pro nás jako správce tohoto toku má význam pro zlepšení přístupu zejména pro potřeby údržby břehů a toku samotného,“ doplnil pro Deník tiskový mluvčí státní podniku Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Zámek v Českém Krumlově a zámeckou zahradu zdobí jarní květy všech barev.
Český Krumlov v záplavě barev. Pojďte se mrknout na tu rozkvetlou parádu

Krumlovský úsek Vtavské cyklostezky je jedním ze dvou, který se Jihočeský kraj chystá letos na Krumlovsku dokončit. Tím druhý bude úsek v Lipně nad Vltavou, který povede přes kemp Modřín. Krumlovský úsek měří necelý kilometr a povede od Budějovické brány k Trojici, most u brány by měla podcházet.

Vltavská cyklostezka v budoucnu povede po břehu Vltavy z centra města až do Zlaté Koruny: z Jelení zahrady kolem Poráků k Trojici po levém břehu a dál po pravém břehu přes kemp U Milana, okolo krumlovské skládky odpadu až pod Svachovu Lhotku. Odtud pak přes Vltavu do Rájova po novém mostě, kde bude z pravého břehu převedena na levý, a dál do Zlaté Koruny.

Mapa cyklostezky z Českého Krumlova do Zlaté Koruny.Zdroj: Jihočeský kraj

Pokud se chtějí cyklisté z Českého Krumlova dostat do Zlaté Koruny dnes, nezbývá jim než značnou část zhruba osmikilometrové trasy absolvovat po silnici v provozu. Mohou zvolit i náročnější trasu po úbočí Kletě. Každá ze současných tras vede „přes kopec“, zatímco Vltavská stezka by měla minimální převýšení, což ocení hlavně rodiny s menšími dětmi. Dlouhá bude 12,9 km.

Plánovaná stezka je součástí velkého jihočeského projektu tzv. Vltavské cyklostezky, po níž cyklisté pojedou z Nové Pece kolem Lipna a podél řeky dál přes České Budějovice až do Týna nad Vltavou a která má součástí mezinárodní trasy EuroVelo 7.

Nová stezka pro pěší a cyklisty z Boršova nad Vltavou do Plané.
Projeďte se s námi. Stezka pro cyklisty a pěší z Boršova do Plané otevřela