Do města se kromě jarních květů vrátily i zástupy zahraničních turistů. A letní víkendové počasí s teplotami přes 25 °C, které slibuje předpověď, k výletu přímo láká.

Předpovědní modely se shodují na tom, že o víkendu by na Krumlovsku měly být letní teploty.
Po rekordně teplém aprílu má být horko i o víkendu. Naprostý extrém, píše ČHMÚ

Na sobotu na zámku plánují zahájení sezóny, městem projde historický průvod, letos na téma Věznění Václava IV. na Krumlově LP 1394. Kostýmovaný průvod bude složený z dvorních dam a pánů slavnostně oděných do historických šatů (gotika-baroko), tanečníků, muzikantů, bubeníků a vlajkonošů. Během zastavení na II. zámeckém nádvoří a na náměstí Svornosti (případně i v Široké ulici) se můžete těšit na praporečnickou show, ukázky šermu, živou hudbu a tance v provedení účinkujících souborů.

Trasa průvodu: V. zámecké nádvoří → Klášterní dvůr → průchod u Depa do Jelení zahrady → Jelení zahrada → lávka přes řeku Vltavu → ul. Široká  → náměstí Svornosti → Na Louži → ul. Linecká / zakončení u mostu E. Beneše

V městském divadle můžete s dětmi zajít na Pohádkový víkend. Představení jsou součástí soutěžní regionální přehlídky amatérských divadelních souborů hrajících pro děti a mládež, kterou již od roku 2004 ve spolupráci s NIPOS-Artama pořádá Městské divadlo Český Krumlov. Vítězné představení může postoupit na celostátní festival Popelka Rakovník.