„Naše středověké náměstí je konečně v zeleni, lavičku a stín pod slunečníkem uvítá snad každý návštěvník,“ okomentovala novou výzdobu náměstí krumlovská ochotnice a podnikatelka Jaroslava Dominová, která má ve vedlejší ulici krámek Hezky česky, ve kterém pravidelně ve spolupráci s krumlovskou knihovnou pořádá autorská čtení Čteme hezky česky. „Já tleskám!“

Náměstí v Kaplici. Ilustrační foto.
V Kaplici to vře. Opozice obměnila radu, starostu neodvolali. Ten nerezignuje

„Toto moderní vybavení proměnilo tvář historického náměstí, dodalo mu na útulnosti,“ uvítal proměnu starosta Českého Krumlova Alexandr Nogrády. Na náměstí si mohou lidé zpříjemnit čas posezením na devíti nových lavičkách, stín zde zajišťuje devět nových slunečníků. Příjemnou atmosféru dotváří šestice květináčů s květinami a stromy.

Prvky na náměstí jsou součástí nového městského mobiliáře, který připravilo minulé vedení radnice. Na etapy jsou v centru města umisťovány nové lavičky, odpadkové koše či stojany na kola. Tento mobiliář navrhl v nadčasovém jednotném vzhledu designér Karel Matějka. Oblíbeným novým prvkem, kde lze příjemně relaxovat přímo na břehu řeky, jsou dřevěné paluby na Ostrově a na náplavce u Hradební ulice, jejichž autorem je architekt Ondřej Busta, který v letech 2017 až 2023 zastával funkci městského architekta.

Český Krumlov v roce 1987. Otevření restaurované školní budovy ZŠ ve Švermově ulici.
V Linecké v Krumlově oslavili 130 let školy. Nakoukněte do školy i vy