Kniha slovem i obrazem provede čtenáře bohatou historií Českého Krumlova od samých počátků po současnost. Textová část, jejímiž hlavními autorkami jsou vedoucí pracovnice českokrumlovských archivů, je doplněna řadou archivních materiálů a fotografií.

Obrazová část prostřednictvím fotografií zachycuje vývoj města od konce 19. století po současnost.

„Pracovala jsem na první textové části knihy, která obsahuje dějiny města od samého začátku do roku 1850,“ uvedla ke své spolupráci na knize Anna Kubíková.

Vzhledem k tomu, že sama je profesionální historičkou a archivářkou, těžko se jí určuje, které období má nejraději.

„Nejvíce mne ale zajímá první polovina 14. století, tedy doba Petra I. a jeho synů. Jsou to nejdůležitější momenty města, protože například z roku 1347 pochází ty nejdůležitější listiny a privilegia města Český Krumlov. Na nich pak stavěla další privilegia, která ale ta původní pouze rozšiřovala.“

Jak dodává místostarostka Jitka Zikmundová, cílem knihy nebylo přesně kopírovat fotografické pohledy starých ulic a fotografií a srovnávat je s novými podobami těch samých míst.

Přesto se ale několikrát v knize tento námět opakuje a často náhodou.

„Například vedle sebe uvidíte fotografie masopustu z roku 1918 a 2008. Stejné místo, náměstí, velmi podobná situace, maškary i pózy, ale jiní lidé,“ doplnila Zikmundová a dodala: „Po více, než padesáti letech, vznikla publikace popisující historii i současnost města. Není založena na fotografiích, ale chtěli jsme, aby to byl čtivý popis toho, jak tady v Českém Krumlově lidé žili, jak přemýšleli, jak se organizovali a jak došel Český Krumlov k tomu, jaký je teď.“

Na sestavení knihy Příběh města se podílel celý tým lidí: Václav Bedřich, Martin Jakab, Anna Kubíková, Věra Mašková, Jolande Mynářová, Filip Putschögel, Silva Sommerová jako autoři textů. Fotografie pochází z ateliéru bratří Seidlových a Josefa Wolfa, současné fotky dodal například Lubor Mrázek, Aleš Motejl starší i mladší, Lubor Mrázek, Richard Nosák, Michal Tůma a Libor Sváček.