Ta s sebou brala kusy chodníků a hlíny a přetékala do Vltavy.
O půl hodiny později už vystoupala Vltava k zápraží bloku domů u Krumlovského mlýna. Během dopoledne zalila chodníky níže položených částí centra. Večer už si řeka přivlastnila přízemí mnoha domů. Držela je čtyři dny. Mezi nejčastější záběry 
v televizních zpravodajstvích patřil pohled ze zámeckého Plášťového mostu právě na Krumlovský mlýn.

„Byl to strašný pocit bezmoci. Když se valí voda, nemůžete nic, jen přihlížet," vzpomíná Pavla Wunschová, která dodnes žije v domě na břehu řeky těsně vedle mlýna.
Během velké povodně před deseti lety v domě zůstala do páté hodiny odpolední. K poslednímu autobusu odvážejícího evakuované se neměla jak dostat. Ulice už byla plná vody. Nakonec ji odvezli příbuzní, ale v domě zůstal hlídat její syn se psem. Ty měl druhého dne evakuovat vrtulník. Ale nenaložil ani jednoho 
z nich. Ve chvíli, kdy se z helikoptéry spustil na laně záchranář a dotkl se okenního parapetu, vlčák po záchranáři vystartoval.

„Hlídal náš majetek a nebylo možné jej do vrtulníku naložit. A tak se nakonec syn se záchranáři dohodl, že z domu odplave i se psem ve Vltavě sám k vedlejší lávce a oni jej budou pouze jistit, kdyby ho náhodou proud strhnul," dodala Pavla Wunschová.

Sousední Krumlovský mlýn zasáhla voda logicky také, ale takové domy jsou pro tento případ stavěné. Podobně jako mnoho dalších objektů postavených u řeky. Rodina Šimonových, která jej vlastní, sčítala škody spíše na vybavení, inventáři muzea motocyklů a zboží. Voda zaplavila pětatřicet strojů, z toho tři vozy, zbytek motorky.
„V otcově starožitnictví voda například rozlepila a zničila sedmdesát houslí a spoustu dalšího zboží. Měli jsme také těsně před dokončením vodní elektrárny. Voda a bahno poničily ložiska i elektroinstalaci," dodal včera Marek Šimon s tím, že jen do přízemí mlýna voda naplavila metr bahna. Rodina tehdy vlastnila celkem sedm domů v Českých Budějovicích i Krumlově. Kromě jednoho z nich voda zaplavila všechny. Hlavní problém vidí Marek Šimon v informovanosti: „Poslední zprávy tenkrát hovořily o tom, že voda půjde tak do jednoho metru. Jenomže se zvedla výš."

Hladina Vltavy klesla sedmnáctého srpna. Někteří lidé už tou dobou uklízeli, jiní s tím právě začali. Šimonovi přesně měsíc po povodni znovu otevřeli své provozovny. „My jsme byli moc rychlí. K nám přišli lidé z televizních štábů, podívali se a řekli: Tady už je uklizeno, jdeme točit někam jinam. Asi nechtěli natáčet někoho, kdo to zvládá, ale někoho, kdo je nešťastný," shrnul Marek Šimon.