VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Český Krumlov se chystá na další volby

Český Krumlov - Kostky jsou vrženy, politické strany a sdružení podaly na příslušných úřadech kandidátní listiny do komunálních voleb.

11.8.2010 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Taneček

Kdo z místních adeptů na přízeň voličů a posty v zastupitelstvech či radách měst a obcí nestihl úterní šestnáctou hodinu odpolední, má smůlu.

V úterý odpoledne tak na českokrumlovském Městském úřadě ležely osobně dodané kandidátní listiny od Občanské demokratické strany, od Sdružení nezávislých Město pro všechny (v koalici s SNK–ED), Komunistické strany Čech a Moravy, Křesťanské a demokratické unie - Československé strany lidové, ČSSD, dále podali kandidátky nováčci jménem Nezávislí a Zelení, Strana práv občanů – Zemanovci, Sportovci pro Krumlov a TOP 09.

Poštou pak přišla kandidátka od www.cibulka.net – Volte pravý blok. Asi největší změny zaznamenala ČSSD. Její kandidátka je známa už několik týdnů a hlavním překvapením byl a je nestraník Dalibor Carda na postu lídra.

„Mezitím došlo ještě k menší změně a mezi naše kandidáty přibyla paní režisérka Inge Švandová–Koutecká,“ upřesnil v úterý Jan Vaněček, jakožto mluvčí českokrumlovského městského výboru ČSSD.

Současný, ještě funkční, zastupitelský klub Sociální demokracie se totiž v podstatě rozpadl. Zastupitelé Jiří Povolný a Miroslav Máče odešli a například druhý jmenovaný už kandiduje v nadcházejících volbách jako nestraník za Sportovce pro Krumlov. Důvod?

„Do poslední chvíle jsem čekal, ale nebyla mi od Sociální demokracie vůbec nabídnuta kandidátka, protože jsem prý nebyl loajální,“ okomentoval v úterý přestup Miroslav Máče.

„Jsme jediná alternativa politickým stranám, nemusíme poslouchat žádné funkcionáře, kteří nám budou říkat, jak máme hlasovat,“ dodal s tím, že nové sdružení dle litery zákona muselo sehnat podporu sedmi procent obyvatelstva, což Sportovci dokázali.

Seznamy politických kandidátů jsou sice předané, ale to ale ještě neznamená, že ti, kteří se úterkem de facto zaregistrovali k účasti v komunálních volbách, budou kandidovat.

Teprve až budou jednotlivé subjekty úředně vyrozuměny o tom, že jejich kandidátní listiny byly zaregistrovány, tak až poté mohou takzvaně jít do voleb. Takové vyrozumění by měly dostat nejdříve 66 dní před volbami.

Strany a kandidáti

Další poměrně velkou změnu na některých kandidátkách přineslo rozprchnutí politiků z dnes už prakticky neexistujícícho sdružení Krumlov potřebuje změnu. Právě z něj přešla do ČSSD Inge švandová-Koutecká a nebyla sama.

Jan Vorel odtud přestoupil k dalšímu nováčkovi na místní politické scéně, ke sdružení Nezávislí a Zelení. To je sice názvem nové, ale po Vorlovi už stojí na kandidátce jména lidí více či méně dlouhou dobu veřejně činných či vystupujících, jsou to Dana Kuchtová, Jiří Bloch, Stanislava Konvalinková nebo Jiří Klosse.

„To, s čím jsme šli do voleb před čtyřmi lety, stále platí, tedy důraz na kvalitu života v Českém Krumlově,“ okomentovala směr hlavního snažení Dana Kuchtová.

Bývalý lídr sdružení Krumlov potřebuje změnu Milan Marko už nekandiduje. To odůvodnil jak ztrátou zájmu o politické dění, tak i o samotný Český Krumlov. Další z kandidátů bývalé Změny Tomáš Zunt je nyní pro změnu na čtvrtém místě dalšího nového uskupení nejen krumlovské, ale i celonárodní politické scény, na kandidátce TOP 09.

Jejím lídrem je Aleš Mik, který minulý týden zvítězil v anketě Českokrumlovského deníku o teoreticky možného příštího starostu. Sám k tomuto vítězství uvedl: „Co postrádám, je průhlednost rozhodování a řešení jednotlivých problémů v rámci celkové strategie. Za nežádoucí považuji stav, kdy množství kvalifikovaných lidí z Českého Krumlova odchází hledat odpovídající uplatnění mimo město.“

To svým způsobem potvrzuje i předseda místní organizace TOP 09 Stanislav Klaudy, podle něhož je důležité, aby občané dostávali lepší a průhlednější informace o chodu města a o rozhodování jeho volených zástupců.

Už několik týdnů je známa i kandidátka ODS. Zásadní změnou je prohození kandidátů na postech číslo jedna a sedmnáct. Z postu jedničky byl dolů sesazen současný starosta Luboš Jedlička a ze sedmnáctky nahoru strana nominovala Petra Kubala.

Druhé, třetí a čtvrté místo současné kandidátní listiny ODS obsazují stejně, jako před čtyřmi lety i nyní Zbyněk Toman, Milan Schinko a Petr Eliáš.

Pod hlavičkou Sdružení nezávislých Město pro všechny, pokračují i dosavadní místostarostka Jitka Zikmundová a současný radní a jeden z bývalých starostů Antonín Princ. Ten patří k několika málo nejdéle sloužícím porevolučním komunálním politikům v regionu, protože posty zastupitele, radního nebo starosty postupně absolvoval nepřetržitě už dvacet let.

„Pár lidí mne přemluvilo, abych ještě i nadále ovlivňoval složení vrcholového managementu na radnici, protože Český Krumlov si zaslouží, aby tam fungoval perfektní tým,“ doplnil v úterý Antonín Princ.

Do politického klání jde opět v takřka nezměněné sestavě i KSČM, jejímž lídrem je Petr Šandera. Hlavními tématy komunistů budou v příštím volebním období podle Šandery mimo jiné podpora promyšleného investičního rozvoje města, ale s vyloučením kontroverzních záměrů, přinášejících neodůvodněnou finanční zátěž následných generací občanů a bez možného osobního prospěchu jen několika zainteresovaných KDU–ČSL vede do volebních klání komunálního boje současný radní Jan Vondrouš.

Za ním jsou Lukáš Franta, Jan Vopat nebo Josef Hermann. Volební program křesťanští demokraté, stejně jako většina ostatní stran a sdružení, teprve sestavují.

Registrace do senátních voleb

Přihlášky k registraci pro volby do jedné třetiny senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu číslo 10, pro který je Český Krumlov registračním místem, ke včerejšímu dni v Krumlově podaly tyto strany a sdružení i s uvedenými kandidáty na post senátorů:

ODS, kandidát Tomáš Jirsa
ČSSD, kandidát Vladimír Špidla
KSČM, Luboš Dvořák
KDU-ČSL, Jan Zasadil
TOP 09, Zdeněk Troup
SUVERENITA – Blok Jany Bobošíkové, strany zdravého rozumu, Roman Bureš
Strana Práv Občanů ZEMANOVCI, Bohumil Bezemek

Na kandidátky se v menších městech regionu příliš dlouho nečekalo

Odevzdané kandidátky v menších městech regionu v úterý příliš nepřekvapily. Skutečnost víceméně potvrdila prognózy posledních dnů.

„Prozatím je odevzdáno osm kandidátek,“ informovala v úterý krátce před jedenáctou hodinou vedoucí odboru vnitřních věcí Městského úřadu v Kaplici Soňa Šindelářová.

O přízeň voličů se ve druhém největším městě regionu budou podle očekávání ucházet KSČM se současným místostarostou Josefem Kalošem coby lídrem kandidátky, ČSSD reprezentovaná Jiřím Ševčíkem, ODS vedená Martinem Matouškem, SNK – Evropští demokraté vedení současným starostou Ferdinandem Jiskrou anebo KDU–ČSL s lídrem Pavlem Talířem.

Nováčci

Stojaté politické vody v Kaplici pak rozčeří hned tři nové politické subjekty. Sdružení Město pro občany, pod jehož hlavičkou nyní v zastupitelstvu sedí Jana Drdáková, Marta Caisová, Libor Lukš a Jaroslava Valtrová, se transformovalo na Věci veřejné. Stranu do voleb povede Libor Lukš.

Zakladateli dalších dvou nových uskupení jsou současní zastupitelé města za sdružení Občané pro Kaplici Jiří Havelka a Radek Brůžek. Zatímco nynější místostarosta Kaplice Jiří Havelka půjde do komunálních voleb jako lídr politického hnutí Nezávislí, Radek Brůžek založil vlastní uskupení, které pojmenoval Sdružení nezávislých kandidátů ZMĚNA 2010.

Jak přesně v 16 hodin, kdy byla poslední možnost podat kandidátní listinu k registraci, potvrdila pracovnice městského odboru vnitřních věcí Jana Tomanová, žádná další kandidátka za město Kaplice během dne už nepřibyla.

Na poslední chvíli si nenechali odevzdání svých kandidátek ani představitelé jednotlivých stran a politických uskupení ve Velešíně. „Zatím tu máme šest kandidátek, další už asi nepřibude,“ odhadl v úterý po půl jedenácté dopoledne tajemník městského úřadu Zdeněk Žák. Jak se potvrdilo krátce po 16. hodině, měl pravdu.

Do volebního boje se ve Velešíně nakonec vrhnou lidovci vedení Františkem Ondráškem, komunisté s lídrem Janem Štindlem, Sdružení nezávislých kandidátů 2010 – 2014 zastoupené současným starostou Josefem Klímou, Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj Velešína reprezentované nynějším místostarostou Jiřím Růžičkou, nově pak také sociální demokraté s lídrem Janem Gregorem a strana TOP 09 vedená Petrem Trojákem.

Martin Tröster, Václav Votruba

Autor: Zdeněk Zajíček

11.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 16 400 Kč Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka MŠ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 18100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Učitel/ka MŠ - vzdělání středoškolské (obor předškolní pedagogika). Pracoviště Zlatá Koruna. Pracovní poměr na dobu určitou, prac. úvazek plný, nástup od 24.9.2018, prac. doba dvousměnná. Mzda od 16.400,-- -18.100,-- Kč hrubého. Kontakt: Schnelzerová Lucie, tel.: 380 743 124, e-mail: mskoruna@centrum.cz.. Pracoviště: Mateřská škola zlatá koruna, 382 02 Zlatá Koruna. Informace: Lucie Schnelzerová, +420 380 743 124. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulant ve výrobě opracovaného skla. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Manipulant ve výrobě opracovaného skla - vzdělání základní. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu určitou do 30.6.2020, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup ihned. Mzda 20.000,-- - 25.000,-- Kč hrubého, prémie, závodní stravování, dopravné, příspěvky na penzijní nebo životní pojištění, 13. a 14. plat dle hospodářských výsledků. Požadujeme: pozitivní přístup, ochotu učit se nové věci, ochotu pracovat přesčas, manuální zručnost, flexibilitu, samostatnost, spolehlivost, školení na obsluhu VZV výhodou. Nabízíme: Dobré platové ohodnocení, stabilní pracovní zázemí, týden dovolené navíc, benefity, závodní stravování, náborový příspěvek. Pracovní náplň: sundávání skel ze strojů a jejich ukládání na stojany k dalšímu opracování nebo expedici, pomocné práce související s opracováním skel, kontrola skel, pravidelná údržba zařízení. Kontakt: volejte Po - Pá od 7:00 do 14:00 h na tel. 380 347 132 p. Fojtlová Eva, personalista@isotherm.cz, osobně na adrese: Linecká č.p. 646, 382 41 Kaplice 1 - Po - Pá od 7:00 do 14:00h.. Pracoviště: Isotherm s.r.o., Linecká, č.p. 646, 382 41 Kaplice 1. Informace: Eva Fojtlová, +420 380 347 132,380 311 209. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 9 000 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Uklízeč/ka - vzdělání základní i vyšší. Pracoviště Č. Krumlov, ZŠ Linecká. Prac. poměr na dobu určitou, prac. úvazek zkrácený , prac. doba jednosměnná. Jedná se o úklid prostor školy (učebny, chodby, toalety, schodiště, kabinety apod.) Důležitá je spolehlivost, slušnost a dle potřeby ochota zástupu. V případě oboustranné spokojenosti možnost pracovního poměru na dobu neurčitou. Momentálně jde o zkrácený úvazek s pracovní dobou od 10.00 do 15.30 hod.. Nástup 1.11.2018. Plat 9.000,-- Kč hrubého. Obědy ve školní jídelně za Kč 20,-, proplacení očkování proti chřipce, příspěvek na vitamíny 2x ročně celkem v hodnotě Kč 3 000,-, příspěvek na penzijní pojištění. Kontakt: 380 309 337 (nejlépe od 7:00 do 8:00 h ráno) Mgr. Polášková, polaskova@zslinecka.cz.. Pracoviště: Základní škola linecká ulice, č. krumlov, Linecká, č.p. 43, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Irena Polášková, +420 380 309 337. Výroba - Výroba Strojní inženýři projektanti, konstruktéři 30 000 Kč Inženýři elektrotechnici a energetici projektanti, konstruktéři Elektrokonstruktér (EPLAN). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Elektrokonstruktér (EPLAN) - vzdělání středoškolské elektrotechnické / elektrikářské vzdělání (popř. podobný směr), možno i absolvent. Pracoviště Kaplice. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup možný ihned. Mzda od 30.000,-- Kč hrubého. Náplň práce: Zavádění elektro-konstrukcí ve výrobě. Nové a změněné konstrukce elektro-vybavení chladícího nábytku. Obecná podpora výroby nábytku z elektro hlediska. Tvorba technické dokumentace. Spolupráce na zajištění kvality. Požadujeme: Elektrotechnické / elektrikářské vzdělání (popř. podobný směr). Zkušenosti z pozice elektrikáře výhodou. Znalost programu EPLAN, popř. obdobného softwaru. Znalost Excelu (VBA výhodou). Zkušenosti z výrobní společnosti výhodou. Vyhláška č. 50/1978. Znalost německého nebo anglického jazyka (komunikace s kolegy v Rakousku). Nabízíme: Zázemí mezinárodní expandující společnosti. Různorodou a perspektivní práci. Atraktivní mzdové ohodnocení. Podporu v dalším vzdělávání (jazykové kurzy). Dotované stravování. 5 týdnů placené dovolené. Flexibilní pracovní dobu. Příspěvek na dojíždění. Příspěvek na životní pojištění / penzijní spoření. Věrnostní prémie za odpracovanou dobu. Příspěvek na dětské letní tábory. Příspěvek na sportovní akce. Zdarma očkování proti chřipce. Kontaktní osoba: Ing. Lenka Nožičková, Lenka.Nozickoca@hauser.com, 388 404 315. Ověřeno 10.9.2018.. Pracoviště: Hauser spol. s.r.o. - pracoviště kaplice, Samota, č.p. 253, 382 41 Kaplice 1. Informace: Lenka Nožičková,, +420 388 404 315.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychiatrická nemocnice Písek.
9

Písek bude mít duševní lázně

Na polévce Pho ga si pochutnáte doma, pokud si ji dle receptu připravíte, nebo na sobotním festivalu.
7

Na festivalu zvíte, co nevíte o Vietnamu

Mladíci museli na Dobré Vodě spolknout první porážku

Dobrá Voda - V rámci čtvrtého kola oblastní fotbalové I.A třídy dorostu absolvovali mladíci spojeného týmu kaplického Spartaku a vyšebrodského Dynama své třetí vystoupení v nové sezoně - a poprvé odcházeli z trávníku bez bodového zisku.

Eva Fišerová zdolala favoritku a vezla domů zlato

České Budějovice, Strakonice - Badmintonová sezona pro mládežnické kategorie odstartovala i na oblastní úrovni.

Badmintonové mládí z Krumlovska bojovalo na třech frontách

Českokrumlovsko - Kolotoč nové badmintonové sezony se rozbíhá naplno a zástupci Krumlovska dali o sobě vědět hned při trojlístku republikových turnajů mládežnických kategorií.

K dvacítce v UNESCO si Holašovice nadělily 3D model

Holašovice - Na návsi v Holašovicích, vsi proslulé selským barokem, postávají ve středu lidé ve svátečním. Obec slaví totiž dvacet let v UNESCO.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT