Trhy jsou na náměstí Svornosti od Zeleného čtvrtku až do Velikonočního pondělí, své brány otevírá také hrad a zámek Český Krumlov, a to v pátek 29. března: nabízí třeba prohlídkový okruh Renesanční a barokní apartmány. Součástí prohlídkové trasy je mimo jiné zámecká kaple sv. Jiří, eggenberský sál se "zlatým" kočárem a proslulý rokokový maškarní sál.

Krumlovský medvědář zve na zámek na Medvědí vítání jara.
Krumlovský medvědář zve na vítaní jara. Budou medvědí hody

Pátek si ve městě užijí děti. Jak je známo, na Velký pátek se totiž otevírají brány k pokladům. Děti se mohou na vlastní oči přesvědčit, jestli je ukrytý také v českokrumlovských Klášterech. Kromě pokladů budete hledat a odkrývat nejrůznější tajemství Velikonoc. Odměna čeká na všechny šikovné a zvídavé děti.

Poutavý program je v Klášterech připraven po celý velikonoční víkend. Nejen pro děti, ale především pro dospělé návštěvníky jsou určeny speciální komentované prohlídky, jimiž vás provede Ivo Janoušek. Nenechte si ujít ani unikátní krumlovskou tradici a přijďte v pátek 29. března rozjímat k zinscenovanému hrobu Ježíše Krista, umístěnému v Klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie, jehož noční čestnou stráž zajistí schwarzenberští granátníci.

Pokud toužíte po poněkud netradičních zážitcích, můžete navštívit Museum Fotoateliér Seidel, kde si Velikonoce zpestříte vlastní podobenkou v secesních kulisách. Čekat na Vás budou pomlázky s pestrými pentlemi i kraslice s kouzelnými vzory. Ale pozor, kapacita fotografování je omezena, s rezervací termínu již neváhejte. Můžete si vychutnat i velikonoční plavbu na voru historickým centrem města, vyplouvá se z přístaviště Rožmberská Bašta. I v tomto případě doporučujeme udělat si rezervaci předem.

Retro výstava v Křemži je k vidění v sále tamní radnice.
Návrat do doby chemlonové. Retro výstava vyvolává vzpomínky na dětství

Velikonoční program mají o víkendu připravený nejen v Krumlově, ale i v okolních obcích. Od pátku 29. března do pondělí 1. dubna je pro rodiny s dětmi připravena Velikonoční stezka v parku Červený Dvůr. V neděli 31. března nabídne zábavný program pro rodiny s dětmi také zřícenina hradu Dívčí kámen. Těšit se můžete na hru o skřítkův poklad, žonglování, výtvarné dílničky a mnohem víc. Poté se můžete vypravit ještě do Zlaté koruny, kde na Boží hod velikonoční chystají od 18.00 hod. koncert. V kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní barokní skladby prokládané mluveným slovem.

Více koncertů, výstav, akcí pro děti či velikonočních a jarních specialit z nabídky krumlovských restaurací a kaváren naleznete v podrobném programu Velikonoc 2024 na webu města.