„Tragédie, která se odehrála na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, zasáhla každého z nás. Za město Český Krumlov vyjadřuji nesmírnou lítost a hlubokou soustrast rodinám a blízkým obětí,“ uvedl starosta města Alexandr Nogrády.

Pietní akt připravený před Filozofickou fakultou Jihočeské univerzity k uctění památky obětí střelby na Filozofické fakultě Karlovy univerzity.
V Budějovicích uctili oběti střelby minutou ticha na univerzitě

„Ruší se také obě sobotní představení živého betlému na II. zámeckém nádvoří,“ doplnila za pořadatele Stanislava Konvalinková. „Se svolením pana kastelána krumlovského zámku Pavla Slavka se můžou lidé sejít v sobotu na II. nádvoří ve 12 hodin, aby oběti čtvrteční tragédie uctili.“ Právě v poledne se městem rozezní smuteční zvony.

Sobotní program ruší i na Lipně

„Skiareál Lipno vyjadřuje upřímnou soustrast všem dotčeným rodinám čtvrteční události v Praze. S ohledem na státní smutek a uctění památky obětem události rušíme sobotní doprovodný program u nás v areálu,“ sdělil mluvčí areálu Jiří Gruntorád. Nebude tedy plánovaná pohádka ani vánoční dílničky. Lyžování a ostatní služby budou fungovat bez omezení.

Jeden ze zásahů jihočeských profesionálních hasičů při kalamitě na začátku prosince. Ilustrační foto.
Vichr, sníh, déšť i povodně. Předvánoční výstraha pro jižní Čechy budí respekt