Řidiči, kteří projíždějí Větřním, musejí počítat s tím, že jim cesta potrvá o nějakou tu chvíli déle. V obci se naplno pracuje na hlavních silnicích. Práce tedy provoz brzdí.

„Je to hrůza. Věděl jsem, že se ve Větřní na něčem pracuje, ale ne v takovém rozsahu. Projížděl jsem ho hrozně dlouhou dobu,“ řekl jeden z řidičů, který nebyl na dopravní situaci v obci připraven. A není sám.

První zádrhel přichází hned u vjezdu do Větřní, kde řidič musí počítat s jedním uzavřeným jízdním pruhem. „Pracuje se tam na opěrné zdi. Ta stará už ztratila svoji funkci. Bylo potřeba založit hluboko do země novou opěrnou zeď,“ řekl větřínský starosta Jiří Kubík. Částečná uzavírka je naplánovaná do konce letošního roku.

O kus dál se pracuje na křižovatce před papírnami. Zde šoféři narazí na uzavření silnice směrem nahoru k obecnímu úřadu. „Jedná se o rekonstrukci křižovatky, která byla v plánu už poměrně dlouho,“ řekl Kubík.

Tato komunikace si vyžadovala neustálé opravy. Rekonstrukce tedy byla potřebná. „Byla permanentně rozbitá. Spodek byl problematický,“ řekl Kubík. „Křižovatka se musela sanovat ve větším rozsahu, než je obvyklé. Rekonstrukce probíhala do větší hloubky. Musí se to udělat zcela nové.“

Změnu na křižovatce řidiči poznají. „Dojde tam k rozšíření komunikace. Je to znatelné a věřím, že to situaci kolem provozu pomůže,“ řekl starosta Větřní. Uzavírka zmíněné komunikace potrvá do konce listopadu.

Jízda přes Větřní je nyní možná zdlouhavá, ale objížďky jsou funkční. Jen se musí počítat s občasným mrknutím červené barvy na semaforu.

Šoféry ještě nedávno mohla překvapit i uzavírka mostu před výjezdem z Větřní na Rožmberk. „Pracovalo se tam na úplně novém mostu. Starý se zboural a postavil se nový,“ informoval starosta Jiří Kubík.