Zatímco dospěláci jsou pod touto hlavičkou známi už delší dobu, dětský oddíl, který založili, se letos vydal soutěžit poprvé. A hned úspěšně. Nejmladší část biketeamu vyslali například na Soběslavský maraton a děti se v poli závodníků jednak neztratily, ale především přivezly medailová umístění. K tomu si navíc dvojice Vojtěch a Pavel Štroblovi dojeli pro poháry v oblíbené časovce na Kleť.

„Pod uvedeným názvem funguje oddíl letos oficiálně poprvé," doplnil včera Zbyněk Adamíček s tím, že do té doby se jako parta cyklistických nadšenců scházeli už zhruba čtyři roky. Kromě dětské části oddílu vznikl pod stejnou hlavičkou i ženský oddíl. Dětí mají v tuto chvíli cyklisté devět, ženy tři. Mužů závodí sedm. A ti si hned třeba letos připsali první medailové úspěchy v první účasti těžkého závodu HANMAN, který se koná pravidelně v Českých Budějovicích. Tento extrémní závod dvojic se skládá ze tří disciplín.

Jízda bike kolo 25 kilometrů, běhu pět kilometrů a deset kilometrů jízdy na kánoi. Dvojice musí v co nejkratším čase zvládnout tyto disciplíny a v průměru jsou závodníci na trati 3,5 hodiny. Do tohoto závodu se přihlásila dvojice Vladimír Babidorič a Miroslav Kelner a hned si také dokázali stoupnout na stupně vítězů.

Proč si vlastně vybrali cyklistiku? Dospělí zakladatelé Miroslav Kelner a Zbyněk Adamíček sportují od mládí. A podle jejich slov se jim zdálo, že právě cyklistika tady v českokrumlovském regionu chybí. „Je velice těžké získat někde podporu pro uspořádání cyklistického závodu. Gran Fondo, které se na Českokrumlovsku jelo před dvěma týdny, bylo po dlouhé době jedinou velkou akcí tohoto typu," dodal Miroslav Kelner.