Příležitost setkat se s Michalem Malátným fanoušci horlivě využívali, a tak se u stánku tvořila fronta plná návštěvníků, kteří svírali v dlaních hudební nosiče populární kapely a netrpělivě čekali na setkání. Malátný se i přesto ochotně podepisoval a fotografoval.

Koupaliště ve Větřní.
Koupaliště na Krumlovsku se mění v letní kulturní scény. Přijede třeba Krampol

Rozehřev publika v Pivovarské zahradě měla na starost soběslavská kapela Náhodný výběr. Výběr této předkapely ocenili jejich fanoušci Julie Farová a Lukáš Merxbauer: „Lepší kombinace být nemohla. Kapelu Chinaski máme moc rádi a nejblíže z Tábora jsme měli Český Krumlov. Když jsme se dozvěděli, jaká bude předkapela, doslova jsme jásali,“ sdělil nadšeně mladý muž. Kapela Náhodný výběr si publikum velice rychle podmanila, a byla velice vřele přijata.

Největší vřava však přišla krátce po osmé hodině, když se z úst Malátného ozvalo: „Dámy a pánové − dobrý večer! K tanci a poslechu vám hraje československý vokálně instrumentální soubor vystupující pod uměleckým názvem Chinaski.“ Když se však ozvaly první tóny písně 1. signální, začala celá Pivovarská zahrada pět z plných plic společně s kapelou. Jako druhý song zvolili zcela symbolickou píseň Potkal jsem tě zase po letech. Letos v létě uplynuly právě tři roky od posledního koncertu kapely Chinaski v Českém Krumlově. Tehdy však byla Pivovarská zahrada rozčleněna na sektor A a B, v důsledku covidových opatření.

Uzavírka II/157 z Českého Krumlova do Kaplice u Kaplice-nádraží na začátku července 2023.
Uzavírka u Kaplice: vozovka je stržená, kácí se stromy. Postupuje i stavba D3

Naštěstí tato doba odezněla a tak si lidé mohli užívat tance a hudby bez jakýchkoli omezení.

Boky rozhýbali zejména při hitu Mám chuť zlobit či energickém songu Zadarmo. Seznam skladeb byl pečlivě zvolen a tak se protkávaly staré fláky s novějšími písněmi. Stejně tak se měnilo tempo. Pomalé songy jako Báseň či Smůla nabývaly na jedinečnosti v důsledku atmosféry krásného prostředí zahrady.

Koncert Chinaski v českokrumlovské Pivovarské Zahradě.Koncert Chinaski v českokrumlovské Pivovarské Zahradě.Zdroj: Pavel Sojka

Prostory zahrady si pochvalovala i trojice skalních fanynek: „Je to tu skvěle vyřešený, moc se nám tu líbí,“ okomentovala prostředí jedna z nich, dvacetičtyřletá Klára Stepaňuková. Slečny vážily cestu až z dalekých Karlových Varů, přičemž jej spojily s výletem. Oproti tomu nedaleko to měl zamilovaný pár, který dorazil na Chinaski z Českých Budějovic, aby zde oslavil výročí. „Nejvíce se těšíme na staré songy, asi nejraději máme Kláru, 1. signální nebo Drobnou paralelu,“ prozradil pětačtyřicetiletý Pavel, dlouholetý fanoušek kapely. Starších songů se dočkal především v závěru koncertu v podobě přídavků.

Samosběr třešní v Ovocnářství Steinocher v Třebanicích u Lhenic.
Ze sadu mizí metráky zralých třešní. Samosběr u Lhenic začal, jezdí zástupy lidí

A jako překvapení na závěr zazněla dle Malátného prý dlouho neodehrávaná Vinárna U Valdštejna.

Pivovarská zahrada ožije znovu v sobotu 8. července od 19 hodin, kdy vystoupí ve formaci s názvem Tros Discotequos: Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián.

Autor: Lada Sojková