Až se obyvatelé jedné z nejmenších vísek na Českokrumlovsku příště sejdou při společné slávě, zavlaje nad jejich hlavami nový obecní prapor.

To, že nový symbol obce spolu se znakem mohou používat, teď mají černé na bílém. Dekret o udělení znaku a vlajky převzali starosta Chlumce Petr Bürger a místostarosta Jan Mojžíš před pár dny z rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové.

Ceremoniál předávání dekretů byl podle starosty velmi slavnostní. „Měl jsem z toho velmi dobrý dojem. Sešli jsme se tam s třiceti dalšími starosty z celé republiky a při udílení dekretů byla každá obec stručně představena," popsal Petr Bürger.

Znak už Chlumečtí vystavili v obecní vývěsce i se stručným popisem, aby se lidé mohli s novým symbolem své obce snadněji identifikovat.

„Už jsme také objednali výrobu praporu, který budeme využívat při různých slavnostnějších příležitostech, a smaltovaného znaku. Ten zavěsíme na budovu obecního úřadu," řekl starosta.

Doplnil, že žádné propagační předměty s novými symboly však Chlumečtí vzhledem k velikosti obce nechystají. „Znak, který se nám všem líbí stále více, jsme zakomponovali jen do hlavičkových papírů obce," dodal Petr Bürger.