V úterý dostali všichni žáci chvalšinské základní školy nečekaný dárek. V tělocvičně na ně totiž čekalo stošedesát barevných bubínků známých pod označením drumbeny.

Dárek pro ně v utajení připravilo vedení a učitelé školy. Pod taktovkou zkušeného lektora se bubínky brzy rozezněly ve společném rytmu a dunění v tělocvičně bylo přímo impozantní. Děti si zazpívaly také koledy a zjistily, že spolupráce je nutná i v oblasti muziky. Jakmile vypadly ze společného rytmu a tempa, bylo to hned znát.

„Chtěli jsme pro děti připravit něco nového a zajímavého," řekla ředitelka chvalšinské základní školy Eva Luštická. „Dostali jsme nabídku od pana Zdeňka Rollera, který aktivity s drumbeny organizuje, a rozhodli se, že jí využijeme. Teď před vánočními prázdninami byla pro tuto akci příhodná doba," popsala Eva Luštická. Většina dětí tento nápad s radostí přivítala a s chutí se do bubnování zapojila.

„Pan Roller měl přichystaný zhruba hodinový program. Bubínků přivezl spoustu, takže se bubnování mohly zúčastnit všechny ročníky naší školy. Podívat se přišli i zaměstnanci školy a několik rodičů," pochvalovala si hojné množství aktérů i diváků Eva Luštická.

Hraní na drumbeny by mělo sloužit především k vytváření souhry ve skupinách, posílení pozitivních vazeb uvnitř týmu a v neposlední řadě také k vybití energie. To vše se ve chvalšinské základní škole určitě podařilo.