Martin a Agáta, dvě roztomilé chlupaté kuličky vášnivě žužlající ruce a tváře českokrumlovského medvědáře Jana Míši Černého a autora slavných Večerníčků Václava Chaloupka. Takový pohled se naskytl o víkendu na loveckém zámečku v Hluboké nad Vltavou. A brzy se naskytne i v Českém Krumlově. My se teď můžeme podívat do zákulisí toho, kvůli čemu se tito čtyři sešli pohromadě.

Medvědí chlupáči se znovu stanou hvězdami televizního projektu z dílny Václava Chaloupka. Natáčet se bude na různých místech republiky, včetně Českého Krumlova. Scénář má Václav Chaloupek napsaný a původně se v hloubi jeho i medvědářovy duše počítalo s tím, že chlupatými herci se stanou medvíďata narozená v Českém Krumlově. Jenomže osud tomu chtěl jinak. „Vzhledem k tomu, že krumlovská medvědice v zimě potratila, musela se medvíďata sehnat jinde. Martina a Agátu si pořídil Václav Chaloupek ze soukromého chovu," dodal včera zčásti smutně, ale zčásti i trochu vesele medvědář Jan Míša Černý.

Smutně proto, že Krumlov medvídky nemá, vesele proto, že po dlouhé době si znovu zopakoval to, co dělával například s Vojtou, Kubou a Matějem. Tedy vlastnoručně jim připravoval dlabanec a krmil je z flašky.  „I když jsou to tříměsíční medvíďata, chovají se jako šelmy, na to se nesmí zapomínat," dodává medvědář.

Jako doklad ukazuje Jan Míša Černý modřiny, škrábance a pohmožděniny od láskyplného objetí chlupáčů. Medvědáře i Václava Chaloupka prý dokonce stále ještě poznají dnes už třináctiletí Vojta, Kuba a Matěj, žijící v Berouně. Jejich láskyplné pohlazení je ale podle medvědáře už o něčem úplně jiném. „Když tě olizují, to je jako když tě zedník mládí lžící," míní Jan Míša Černý.

Kdy si před kameru stoupnou Martin s Agátou ještě není jisté. V Českém Krumlově by se tak mohlo stát někdy v květnu, ale zatím s otazníkem. Krumlovský medvědář Václavu Chaloupkovi pomáhá, pokud je třeba, zvládnout medvíďata při takových akcích, jakou byla víkendová vernisáž Chaloupkovy výstavy na Hluboké.