Jarmark na krumlovském náměstí nyní budete moci navštívit po několik víkendů, vždy od pátka do neděle od 10 do 18 hodin.

První adventní neděle bude v Českém Krumlově netradiční. „Program tentokrát doplní odhalení zrekonstruované barokní kašny a morového sloupu a také otevření nově zadlážděné Horní ulice,“ vysvětlila mluvčí českokrumlovské radnice Jitka Augustinová.

Sváteční program vypukne tradičně v neděli od 17 hodin. Hudebně poetické zahájení adventu se nemůže obejít bez slavnostního rozsvícení vánočního stromu. Pozornost všech se ale nyní soustředí také na kašnu s morovým mariánským sloupem. „Na rekonstrukci a restaurování kašny pracovali odborníci od dubna. Sochy zbavili sedimentů a krust, opravili bazén kašny, nainstalovali nové rozvody a pískové filtry. Kašna získala i slavnostní osvětlení,“ vyjmenovala mluvčí.

„Zájemci si také budou moci prohlédnout nově upravenou Horní ulici, ale překvapení je bude čekat také v Prelatuře a seminární zahradě. Rekonstrukce kašny a Horní ulice stála zhruba 9,5 milionu korun,“ doplnila. Adventní program se jako obvykle soustředí především na víkendy a vyvrcholí vždy v neděli, kdy se večer na náměstí sejdou všichni, kdo mají rádi vánoční atmosféru.