Ojedinělou podívanou si o sobotním odpoledni nechal ujít málokdo. Diváků přišlo nepočítaně. Před 70 lety se v Krumlově mezi sebou v armádní lize amerického fotbalu utkala 94. pěší divize a 22. pancéřová divize americké armády. Nyní nastoupil výběr příslušníků 2. jízdního pluku americké armády proti českým šampionům v americkém fotbale Prague Black Panthers. 

Tým amerických vojáků, který z utkání vyšel jako vítěz, vedl Tim Payment, který byl velitelem dragounské jízdy přes Českou republiku na jaře 2015. 

Diváci si utkání užívali, nicméně do bouřlivého fandění měli daleko. Ne proto, že by českým hráčům fandit nechtěli, jenomže složitým pravidlům amerického fotbalu málokdo rozuměl a tak si s fanděním nevěděli rady. 

"Přišel jsem se podívat, protože mě to utkání zajímá," říkal například Radim Smolík z Českého Krumlova. "Je to zajímavá událost, rarita, akce, která se tu nevidí. Zajímavá jsou hra i mužstva. Mám z utkání dobrý dojem, nicméně v pravidlech se neorientuji, a to je právě škoda," shodoval se v tomto názoru s dalšími diváky. "Myslím, že až se my, Češi, v těch pravidlech trochu zorientujeme, bude po fotbale," dodal s úsměvem. 

Další utkání můžete zhlédnout v neděli. Tentokrát to bude evropská kopaná mezi týmem amerických Dragounů a výběrem Armády ČR. Bude to první utkání v historii, kdy se tyto dvě spřátelené armády aliance utkají ve fotbale.

Při zahájení ve 13 hodin proletí nad hřištěm letouny AČR JAS 39 Gripen - pokud bude příznivé počasí. A ve 13.30 hodin začne utkání v kopané.