„Na začátku ledna máme opět talentové zkoušky nových uchazečů. Je přihlášeno 99 zájemců, brát jich budeme 65,“ doplnila ředitelka. V současné době studuje na Anežce 236 studentů, nyní se čeká na výsledek toho, zdali bude či nebude úspěšná snaha Českého Krumlova získat 290 milionů korun na revitalizaci klášterů v historickém centru v rámci Integrovaného operačního programu.

Jak uvedl konzultant Ondřej Hubáček z ministerstva kultury, pravděpodobnost toho, že Český Krumlov peníze získá, je opravdu vysoká. Na indikativním seznamu projektů je z Jihočeského kraje v tuto dobu zařazen Jindřichův Hradec, pro který je blokováno více než 130 milionů korun, a Český Krumlov.

Původní odhady hovořily o tom, že konečný verdikt by měl padnout do Vánoc s tím, že od Nového roku by pak účastníci projektu revitalizace, mezi které Svatá Anežka také patří, mohli čerpat už peníze na zhotovení jednotlivých projektů. „Nyní se sice trochu změnily podmínky celého projektu, ale věc je stále na dobré cestě,“ okomentoval aktuální stav českokrumlovský radní Jan Vondrouš.

Pokud bude žádost úspěšná, peníze přijdou z osmdesáti procent z Evropského fondu pro regionální rozvoj.