Zájem studentů a absolutorium SUPŠ sv. Anežky České neklesá. Naopak. O celkovém počtu přijatých žáků na další školní rok už je rozhodnuto. „Po výkonech v letošních přijímacích zkouškách škola přijala 12 budoucích malířů, 12 scénografů, stejný počet byl přijat i na obor výstavnictví, 10 studentů nastoupí na obor fotografie a 8 se chystá na keramiku a sochařinu,“ konstatovala včera ředitelka Anežky Romana Roušalová.

Právě ukončený školní rok byl pro Anežku podle jejích slov asi úplně nejúspěšnější za celou dobu dosavadní existence školy. „Jednak se nám spousta studentů dostala na vysoké školy, především ze sochařského oboru,“ potvrdila ředitelka. „A jednak jsme uspořádali několik úspěšných akcí jako například kamenosochařská nebo keramická sympozia pro děti, která už pořádáme na mnoha školách po celých jižních Čechách.“

Dalším úspěchem byla účast v česko-německém projektu křížové cesty u Cetvin. „Získali jsme možnost namalovat všech čtrnáct zastavení v kapličkách místní křížové cesty,“ vypočítává Roušalová. Celý projekt zároveň posloužil i jako maturitní práce a pracovalo se něm prakticky celý školní rok.

Podrobnosti naleznete ve středečním (11. července) Českokrumlovském deníku.