Zdravotně postižení lidé si opět nenechali ujít jedinečnou příležitost podívat se s pomocí asistentů na místa, kam jim brání v přístupu rozmanité bariéry, jimiž historický Krumlov oplývá.

Akci nazvanou Den s handicapem – den bez bariér již počtvrté zroganizoval českokrumlovský Kiwanis klub ve spolupráci s městem a Českokrumlovským rozvojovým fondem za pomoci dobrovolníků a dalších partnerů. Akce doplněná bohatým programem ale nebyla určená jenom pro zdravotně postižené návštěvníky. Všichni zájemci si mohli na vlastní kůži alespoň na chvilku vyzkoušet, s čím se musí lidé s handicapem v běžném životě potýkat.

Chůzi se slepeckou holí a zavázanýma očima si na dlažbě náměstí vyzkoušela například vodačka Kateřina Bližňáková z Valašska. „Byla to docela síla. Ale dá se to zvládnout. Lépe řečeno, musí se to pak zvládnout. Ale chodit bych s tou holí nechtěla,“ podělila se o pocity.
„Líbilo se mi to,“ svěřila se šestiletá holčička, které říkají Eda. Zkusila si naslepo obléci svetr, nalít vodu do skleničky, psát na papír, zavázat tkaničku a podobně. „Nejhorší bylo vázat tu tkaničku,“ přiznala.

Podrobnosti najdete v dnešním (pondělí 10. září) vydání Českokrumlovského deníku.