Klidové zóny chtěla docílit Nemocnice Český Krumlov zavedením placeného parkování, které funguje od nového roku. Plán se vydařil. Parkoviště jsou prázdnější, už se nestává, že by tam někdo zaparkoval auto na několik dní.

„Překročilo to naše očekávání. Nešlo nám o peníze, ale o klidovou zónu,“ pochvaluje si ředitel nemocnice Josef Kučera.

Město zatím v parkování kolem nemocnice problém nevidí. Auta stojí na vyhrazených místech. Horší situace může nastat v létě, až do Českého Krumlova začnou proudit davy turistů.

„Problém to zatím není. Řidiči si našli jiná místa k zaparkování. U autobusového nádraží lze parkovat pouze u vjezdu, a to ještě časově omezeně. Jinde by auta parkovat neměla,“ řekl vedoucí českokrumlovského odboru dopravy Miroslav Hála. „Až začne být tepleji a turisté sem začnou více proudit, tak to problém možná bude,“ dodal.

Výhodná pozice

„Parkoviště bylo bezplatné, docházková vzdálenost do města poměrně krátká, celkem ideál. Vím, že tam někteří lidé odstavili své auto a pak jeli autobusem někam jinam. Návštěvníci nemocnice byli třeba nuceni parkovat i tam, kde to nebylo zrovna vhodné. Překáželi například sanitkám,“ řekl Hála.

Jak se dívá ředitel českokrumlovské nemocnice Josef Kučera na to, že z parkoviště zmizely odstavené vraky? Mají problém s vjezdem na autobusové nádraží řidiči autobusů? To se dozvíte ze čtvrtečního (28. února) vydání Českokrumlovského deníku.