Oprava Porákova mostu způsobuje takéchaos v autobusové dopravě. Lidé čekají na zastávce Špičák na spoj, který jezdí denně, ale autobus nikde. Soukromý provozovatel autobusové dopravy Stanislav Kovářík - KODISP totiž od tohoto týdne jezdí pouze z autobusového nádraží. Důvodem je zdržení díky rekonstrukci mostu. Autobus musí jet na kruhový objezd ke Svaté Trojici a vracet se zpátky na Špičák. Díky této ztrátě času poté spoj nestíhá dojet včas do Českých Budějovic.
„Naše spoje normálně dodržujeme. To můžeme s čistým svědomím doložit. Lidé akorát ještě nezaznamenali, že nyní nevyužíváme zastávku Špičák. Samozřejmě se k ní vrátíme, až bude po rekonstrukci Porákova mostu,“ říká Stanislav Kovářík, který odkazuje na nový jízdní řád, jenž funguje od neděle.
Na situaci, že občas nějaký autobus nepřijede, jsou Českokrumlovští obyvatelé zvyklí. „Ano, to je pravda. Ta situace je tam špatná. Dva provozovatelé totiž zkrachovali,“ dodává Kovářík. Díky tomu vlastně došlo k narušení spojů, které lidé běžně využívali.
„Lidé si myslí, že za nedodržování jízdních řádů můžeme my. Všichni si to spojují s ČSAD, což je škoda. Nemám rád, když to na nás hází špatné světlo. Vina je ale na soukromých dopravcích. Jsou velice problémoví. Svým způsobem si oni jezdí, jak se jim zachce,“ říká obchodní ředitel ČSAD Vladimír Homola.

Více v dnešním (pátek 15. června) vydání Českokrumlovského deníku.