S placeným parkováním mají někteří návštěvníci českokrumlovské nemocnice stále problém. Technika občas zazlobí, čemuž podle slov ředitele nemocnice Josefa Kučery může dopomoci i extrémní změna počasí. Jednou z nespokojených návštěvnic je například Libuše Winzigová z Chvalšin, se kterou se automaty nehodlaly zkamarádit.

„Je pravda, že nemám problém zaparkovat, ale mám problém za parkování u nemocnice zaplatit. Autem odjíždím vždy mezi 16 až 16.45 hodinami. Po přiložení lístku se mi opakovaně nenačítá kód,“ uvedla minulou sobotu Winzigová. „Dnes jsem dokonce musela dojít zpět do vrátnice a tam zaplatit. Měla jsem spočítáno, že v automatické pokladně budu platit deset korun, ale nakonec jsem ve vrátnici musela zaplatit 25,“ pokračovala.

Nemocnice se za nedorozumění omluvila s tím, že peníze samozřejmě vrátí. „Paní jsem napsal, že rozdíl proplatíme. Ty přístroje se neustále ladí. I změna teploty může mít bohužel vliv na jejich funkčnost. Člověk se musí smířit s tím, že technika občas vykazuje problémy,“ řekl ředitel nemocnice, který již sám zažil trable s technikou, která ho nechtěla pustit pryč z areálu. „Měl jsem kartu v pouzdře a přístroj mi na ní vůbec nereagoval, pustilo mě to až po vyndání karty,“ popsal svůj zážitek.

Více si přečtěte v pátečním (6. června) Českokrumlovském deníku.