„Jsou tu týmy ze Strakonicka, Pardubic, Prahy, Jindřichohradecka či Zlaté Koruny, pochopitelně místní a několik družstev z nedalekých Malont. Včera přijelo asi šedesát lidí,“ řekl v sobotu hlavní organizátor turnaje Jan Moravec, který přípravě klání obětoval týden své dovolené.

Zorganizovat tak velkou soutěž v malé osadě není nijak jednoduché, protože v Bělé nemají sportovci žádné zázemí. To znamená, že vše bylo třeba dovézt a popůjčovat, kde se dalo. Od lajnování, přes volejbalové sítě a míče až po počítačovou techniku, občerstvení reproduktory a podobně. Na místě byli i hasiči s cisternou, jejichž úkolem bylo především čas od času zkrápět vodou příliš rozpálené sportovce.

„Každý rok něco inovujeme. Volíme miss a missáka či hráče a hráčku turnaje, letošní novinkou je, že pohár obdrží i družstvo na 4. místě,“ řekl Jan Moravec. „Hlavní favorit z loňska, Fialoví ptáci z Českého Krumlova, tentokrát nepřijel, protože jejich hráčka otěhotněla. Uvidíme, čí jméno necháme letos vybrousit na skleněný putovní tuplák,“ konstatoval. „Zatím se nikomu nepodařilo vítězství obhájit,“ dodal.

„Je tu perfektní letní atmosféra,“ pochvaloval si Jiří Papoušek z Kaplice, člen týmu BezLukše, který zvítězil v roce 2005 a loni se umístil třetí. „Zatím jsme bez ztráty kytičky, daří se nám dobře,“ zhodnotil. „Je to tu fajn a podmínky se neustále zlepšují, hřiště jsou připravená stále lépe, je vidět, že se Bělcup neustále vyvíjí,“ ocenil. „Skvěle jsme si zahráli, a to je to hlavní,“ byl spokojený také Jiří Kubát z družstva Placánci Malonty, kteří právě zvítězili nad malontským WC Klídek. „Zjistili jsme, že hrajeme ve skvělé skupině. Poslední protihráči byli prima a pro každou legraci. Teď nás čeká další malontský soupeř Lazaři. Moc se nám tu líbí.“

Vítězství si vydobyly Krysy v hlíně České Budějovice, druhé místo Kosíci z Frymburka. Třetí se umístil Union Hradec (Jindřichův Hradec) a pohár za 4. místo si odvezli Chataři Pořešín.